Bolesławieckie PKS złapało oddech (WIDEO TV Lubań)
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Bolesławcu Sp. z o.o., to spółka, której właścicielem jest Powiat Bolesławiecki. Po niespełna roku od powołania na fotel prezesa zarządu Łukasza Jaźwca, firma odbiła się od dna i ponownie staje się ważnym podmiotem na rynku przewozów osobowych w naszym subregionie.
Przedsiębiorstwo PKS w Bolesławcu prowadzi komunikację autobusową przede wszystkim na terenie Powiatu Bolesławieckiego oraz Powiatu Lwóweckiego, ale część kursów prowadzona jest również w powiatach: lubańskim, jeleniogórskim, żagańskim i żarskim. Spółka ma ogromne doświadczenie w dziedzinie organizacji, realizacji i bezpieczeństwa przewozów pasażerskich, dlatego stara się zapewniać swoim pasażerom punktualność a także wymagany komfort jazdy.
Nowe linie autobusowe
Dzięki umowie którą podpisał Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak z Wojewodą Dolnośląskim, PKS Bolesławiec otrzymał dotację w ramach rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. To pierwsza transza rządowego programu dotacji do nowych linii autobusowych. Rozkłady jazdy zostały tak zmodyfikowane, aby dokładnie sprawdzić, do których miejscowości PKS powinien docierać częściej lub rzadziej, w jakich godzinach, oraz tak, aby jak najlepiej zabezpieczyć potrzeby mieszkańców. Umowę na realizację nowych połączeń podpisał również Starosta Lwówecki Daniel Koko, dzięki temu Spółka otworzyła również kolejne linie na terenie tamtejszego powiatu.
–W ramach funduszu, we wrześniu 2019, uruchomiliśmy 25 nowych linii autobusowych – Powiecie Bolesławieckim oraz 2 linie w Powiecie Lwóweckim, natomiast w tym roku od miesiąca lutego uruchomiliśmy nowe bezpośrednie połączenie z Żaganiem i Żarami przez Osiecznicę. Oczywiście warunkiem uczestnictwa w programie, była partycypacja w kosztach obsługi transportu publicznego przez samorządy. Oprócz powiatu, swój wkład finansowy zadeklarowała również Gmina Wiejska Bolesławiec, Gmina Osiecznica, Gmina Warta Bolesławiecka i Gmina Gromadka. Szczególne podziękowania należą się wójtom – Andrzejowi Dutkowskiemu, Waldemarowi Nalazkowi, Mirosławowi Haniszewskiemu i Dariuszowi Pawliszczemu. – mówi Prezes Zarządu PKS w Bolesławcu Sp. z o.o. Łukasz Jaźwiec (na zdj.).
Jak podkreśla Łukasz Jaźwiec, Spółka ubiega się również o dofinansowanie przewozów z Funduszu na rok 2020.
Flota – nowe zakupy i modernizacje
W 2019 roku Spółka nabyła kilka autobusów, które zasiliły flotę PKS Bolesławiec. W tym roku 2020 planowane są kolejne zakupy, natomiast pojazdy już będące na wyposażeniu firmy będą poddawane niezbędnym remontom i modernizacjom.
– W 2019 roku, w związku z uruchomieniem nowych połączeń oraz naszym projektem mającym na celu poprawę komfortu podróży, zakupiliśmy kilka autobusów i busów. Podobne zakupy lub leasingi autobusów i busów planujemy realizować również w roku bieżącym. Natomiast pojazdy które już mamy na wyposażeniu, będziemy sukcesywnie remontować i modernizować. Jestem przekonany że wpłynie to znacząco na jakość świadczonych przez nas usług – informuje Prezes bolesławieckiego PKS.
Zmiana wizerunku Spółki
Łukasz Jaźwiec podkreśla, że ogromnym wyzwaniem dla niego oraz dla całej załogi, będzie dostosowanie funkcjonowania Spółki do realiów i wymagań XXI wieku.
– Dla takiego przedsiębiorstwa jak PKS, ogromne znaczenie ma zmiana jakości wykonywanych przewozów i usług, relacje z klientami, punktualność oraz pewność i komfort przyjazdów autobusami. Ostatnie półrocze pokazało, że można to zrobić, że da się to zrobić, że nasi pasażerowie to doceniają – zaznacza Prezes Jaźwiec.
W tym roku Spółkę czeka m.in. zmiana siedziby oraz kolejne zmiany organizacyjne, strukturalne i dalsza modernizacja taboru.
–Złapaliśmy oddech, teraz czas na skok do przodu– kończy szef bolesławieckiego PKS

Dworzec Autobusowy Bolesławiec – Rozkład jazdy: KLIKNIJ TUTAJ
Oferta PKS w Bolesławcu Sp. z o.o.:
-Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Bolesławcu
-Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Lwówku Śląskim
-Serwis klimatyzacji
-Serwis samochodowy
-Sklep motoryzacyjny
-Pomoc drogowa
-Wynajmy autobusów i busów
-Dzierżawa powierzchni i gruntów
-Najem powierzchni reklamowych
Kontakt: tel. 75 644 23 00

____________________________________________________________________
Dane teleadresowe Spółki:
PKS w Bolesławcu Sp. z o.o.
59-700 Bolesławiec, ul. Modłowa 8
Sekretariat:
tel. 75 644 23 00
fax 75 644 23 01
e-mail: sekretariat@pks-boleslawiec.pl
strong>Dyżurny ruchu:
tel. 75 644 23 40
Placówka terenowa PKS Bolesławiec w Lwówku Śląskim
59-600 Lwówek Śląski, ul. Betleja 6
Autor: SP (artykuł zlecony)
