HomeLubańGimnazjaliści lubańskiej „Trójki” w Berlinie

Komentarze

Gimnazjaliści lubańskiej „Trójki” w Berlinie — 6 komentarzy

  1. „Poczuć magię świąt w Berlinie?!” I to na jarmarku? Jeśli magia świąt, to na pewno w kościele. Nigdzie indziej. Czy autor „Gim.nr 3” nie rozumie, czym są święta Bożego Narodzenia? To nie jest jarmarczna impreza, proszę Państwa.

  2. Święta racja Jorg.Poczuć magię świąt można wszędzie w Polsce, ale na pewno nie w Berlinie. Byłem dwa razy w Niemczech, w tym raz w Berlinie na Boże Narodzenie i rzeczywiście jakaś namiastka polskiej magii tych świąt była, ale to tylko dlatego że podczas kolacji wigilijnej z żoną wprowadziliśmy do menu tradycyjne, polskie dania jak barszcz z uszkami i pierogi z kapustą. Głównymi daniem była jednak pieczeń wieprzowa w sosie własnym z sałatką kartoflaną i kapustą kiszoną na ciepło (proszę nie kojarzyć z zasmażaną). Ja i żona jedliśmy dorsza, bowiem karpie w Niemczech nie są rybami spożywczymi, więc ich nie było kupić.

  3. mochery do wszystkiego się doczepia.

    Nie przejmujcie się – fajna wycieczka.

    • Nikt nie kwestionuje, że fajna. Dyskusja toczy się nad tym, czy mogła być magiczna.

    • Jaki mocher takie h! Bo na prawdziwe H to trzeba sobie zarobić, a nie jakieś tam ciamciaramciam.