Olszyńska łyżwiarka Basia Stefaniak z kolejnym złotem!
Dla Basi Stefaniak, dobrze zapowiadającej się łyżwiarki figurowej tegoroczne Mikołajki były bardzo obfite. Jeden z prezentów znalazła przy łóżku z rana, a drugi wywalczyła osobiście na lodowisku.
Basia, która jest reprezentantką Klubu Sportowego Variace Liberec i mieszkanką Karłowic w Gminie Olszyna, w miniony weekend wzięła udział w Zwodach w Jeździe Figurowej na Lodzie „Ještedsko Turnovska Brusle” w czeskim mieście Turnov w Kraju Hradeckim i wywalczyła złoty medal w kategorii Žacky nejmladsi (najmłodsze zawodniczki).
Warto podkreślić, że drugie miejsce na podium tego turnieju (w tej samej kategorii) wywalczyła przyjaciółka Basi, również zawodniczka libereckiego klubu Nina Kocourková.
To już drugi złoty medal Basi w sezonie 2025/2026. Pierwszy zdobyła na XII Krajowym Memoriale Karla Diviša w Łyżwiarstwie Figurowym na Lodzie, które odbyły się 8 listopada br. w Dvůr Králové nad Łabą.
Serdeczne gratulacje Basiu!

