Lubań. Okradła kobietę w sklepie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali 40-letnią mieszkankę miasta, która ukradła kobiecie portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie ponad 600 zł.
Do zdarzenia doszło 29 października br. w centrum Lubania w jednym ze sklepów, gdy pokrzywdzona robiła zakupy.
Poszkodowana portfel włożyła do torebki, w którym miała dokumenty osobiste oraz kwotę ponad 600 zł. Po wyjściu ze sklepu uświadomiła sobie, że portfel zniknął. Zgłaszająca powiadomiła lubańskich policjantów natychmiast po zdarzeniu. Kryminalni dokładnie przejrzeli zapis monitoringu, na którym widać było że 40-latka korzystając z nieuwagi kobiety, wyciągnęła go z torebki poszkodowanej, tuż po dokonanym zakupie.
Złodziejkę zatrzymano tego samego dnia w jej domu.
Policjanci odzyskali 300 zł ze skradzionej kwoty. Dokumenty odnalazły się dzięki mężczyźnie który zauważył je na klatce schodowej.
40-latce postawiono jej zarzut kradzieży środków pieniężnych i dokumentów. Za czyn którego się dopuściła stanie przed sądem. Grozi jej do 2 lat więzienia.
SP, foto ilustracyjne
Data publikacji 30.10.2025 r.
