Lubań. PKP modernizują przejście kolejowe dla pieszych
W Lubaniu pomiędzy ul. Dworcową a ul. Gazową, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą prace mające na celu budowę nowego, bezpiecznego kolejowego przejścia dla pieszych.
Inwestycja ta ma duże znaczenie zarówno dla podróżnych jak i pracowników firm zlokalizowanych w podstrefie ekonomicznej na terenie dawnych ZNTK, uczniów pobliskiego Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych oraz innych mieszkańców miasta którzy korzystają z przejścia.
Celem przebudowy jest poprawa funkcjonalności przejścia oraz podniesienie standardów bezpieczeństwa.
W ramach zadania wybudowana zostanie nowa, mineralno-asfaltowa nawierzchnia przejścia, w tym również ułożenie płyt betonowych pomiędzy szynami płyt betonowych, montaż barier i poręczy, które uniemożliwią przypadkowe wejście na tory w niedozwolonych miejscach oraz przystosowanie przejścia dla osób z niepełnosprawnościami, doświetlenie którego wpłynie na lepszą widoczność, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo po zmroku i docelowo montaż sygnalizacji informującej o zamknięciu lub otwarciu rogatek.
Inwestycja zbliża się do końca. Dzisiaj (30.10.2025 r.) firma realizująca to przedsięwzięcie kładzie nową nawierzchnię. Z nowego, zmodernizowanego przejścia, będzie można w pełni korzystać już na początku listopada.


SP
Data publikacji 30.10.2025 r.
