Lubań. Groził nożem i śmiercią na Izbie Przyjęć

Izba Przyjęć ŁCM Szpitala Powiatowego w Lubaniu
Pijany mieszkaniec Lubania, który został przywieziony na Izbę Przyjęć Szpitala Powiatowego w Lubaniu wyciągnął nóż i groził śmiercią pracownikom placówki.
Do zdarzenia doszło we wtorek 27 maja br. wieczorem. 60-letni mężczyzna trafił do lubańskiego szpitala na izbę przyjęć w celu zszycia rany. Nagle wyciągnął nóż i zaczął grozić śmiercią lekarzom i pielęgniarkom. Trzech znajdujących się na na Izbie Przyjęć ratowników medycznych, nie straciło zimnej krwi. Mimo zagrożenia udało im się błyskawicznie obezwładnić bandytę. Na miejsce wezwano Policję, która przetransportowała 60-latka do policyjnego aresztu w KPP w Lubaniu.
Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za czyn którego się dopuścił grozi kara do 3 więzienia.
SP
Data publikacji 28.05.2025 r.
