Lubań. Nielegalne kasyno gry i pracownik z narkotykami

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wspólnie z legnickimi celnikami, zlikwidowali na terenie naszego miasta nielegalne kasyno gier hazardowych. W trakcie operacji realizacyjnej zatrzymano pracownika obsługi lokalu który posiadał narkotyki.
Do skoordynowanej akcji lubańskich kryminalnych oraz funkcjonariuszy KAS doszło 9 kwietnia br.
-Działania służb miały miejsce po wcześniejszych ustaleniach mundurowych o prowadzeniu nielegalnej działalności hazardowej w tym miejscu. Nasi kryminalni przy wsparciu funkcjonariuszy KAS z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu z/s w Legnicy weszli do lokalu, gdzie ujawniono cztery automaty do gier działające bez wymaganych licencji oraz zezwoleń. Automaty były wykorzystywane do prowadzenia gier hazardowych, które w Polsce są ściśle regulowane i wymagają odpowiednich koncesji. Posiadanie takich urządzeń bez zezwolenia jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 i kara grzywny do 100 tys zł. Łączna wartość zabezpieczonych urządzeń to 48 tysięcy złotych. – informuje podkom. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa lubańskiej komendy Policji.
W trakcie działań zatrzymano pracownika lokalu, który posiadał narkotyki.
-W czasie przeszukania pomieszczeń lokalu, policjanci ujawnili również narkotyki które, jak ustalono, należały do 31-letniego pracownika kasyna. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania niewielkiej ilości narkotyków – dodaje policjantka. – W wyniku dalszej kontroli pomieszczeń zabezpieczono również gotówkę oraz sprzęt komputerowy, które teraz mogą pomóc śledczym w dalszym ściganiu osób powiązanych z nielegalnym hazardem oraz handlem narkotykami w Lubaniu – kończy funkcjonariuszka.
Teraz 31-latek za posiadanie narkotyków stanie przed sądem. Grozi mu kara do 1 roku więzienia. Dalsze czynności w sprawie funkcjonowania nielegalnego kasyna, będą prowadzić funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Data publikacji 12.04.2025 r.
