Lubań. Policjanci szkolili strażaków

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu, odbyło się spotkanie strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Głównym tematem spotkania było zagadnienie regulacji ruchem oraz przepisy dotyczące przemieszczania się pojazdami uprzywilejowanymi.
-W sobotę 22 lutego Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej gościła funkcjonariusza Wydziału Ruchu drogowego lubańskiej jednostki Policji, który w ramach współpracy służb mundurowych przeprowadził spotkanie dla strażaków z terenu Powiatu Lubańskiego – informuje rzeczniczka kom. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń.
Funkcjonariusz „drogówki”, który spotkał się ze strażakami, omówił przepisy prawa o ruchu drogowym, zarówno te dotyczące kierowania pojazdami uprzywilejowanymi oraz kierowania ruchem drogowym.
-Takie spotkania są niezwykle istotne dla skutecznej współpracy służb ratunkowych. Niejednokrotnie mundurowi działają wspólnie na miejscu wypadków drogowych, dlatego znajomość przepisów dotycząca poruszania się pojazdami uprzywilejowanymi jest w tym przypadku kluczowa. Dzięki takim szkoleniom mogą jeszcze lepiej koordynować swoje działania, co przekłada się na szybszą i bardziej efektywna pomoc poszkodowanym – dodaje policjantka.

SP
Data publikacji 28.02.2025 r.
