Lubań. Narkotyki i łupy z kradzieży trzymał w altance

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali 52-letniego mieszkańca naszego miasta, u którego znaleźli kilkaset porcji narkotyków i łupy ze złodziejskiego procederu, którym trudnił się mężczyzna.
-Nasi kryminalni, na podstawie działań operacyjnych, ustalili sprawcę oraz miejsce przechowywania środków odurzających. Mundurowi zatrzymali 52-latka na jednej z ulic miasta. Podczas prowadzonych czynności z podejrzanym na terenie ogródków działkowych, w altanie której jest użytkownikiem, ujawnili 13 srebrnych zawiniątek oraz białą kulę z krystaliczną substancją. Badanie potwierdziło, że był to narkotyk. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 300 porcji handlowych narkotyków – informuje rzeczniczka KPP w Lubaniu asp.sztab. Justyna Bujakiewicz- Rodzeń.
Ujawnione miejsce oraz wszelkie ustalenia wskazywały również na fakt, że mężczyzna może być zamieszany w kradzież, do której doszło na początku września br. w jednym ze sklepów na terenie Lubania, gdzie sprawca najpierw wybił otwór w ścianie budynku przyległego do budynku sklepu, następie dostał się do wnętrza i skradł miedzy innymi artykuły elektroniczne. Przypuszczenia policjantów co do złodziejskiego procederu zatrzymanego 52-latka potwierdziły się.
–Policjanci w wyniku dalszego przeszukania altanki, ujawnili między innymi skradzine: pilarkę spalinową, kosę spalinową, słuchawki nauszne, telefon komórkowy, ładowarkę, kable sieciowe oraz wykrywacz metali. Wartość mienia oszacowano na kwotę ponad 5 tysięcy złotych – dodaje asp.sztab. Justyna Bujakiewicz- Rodzeń.
Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania narkotyków oraz kradzieży z włamaniem. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za czyny których się dopuścił grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

AM
Data publikacji 19.09.2024 r.
