Lubań. Mój zawód moją pasją

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu” – te słowa Konfucjusza mogą posłużyć jako motto, organizowanego corocznie przez Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu, konkursu zawodoznawczego „Mój zawód moją pasją”.
W konkursowych zmaganiach co roku biorą udział uczniowie techników ze szkół ponadpodstawowych powiatu lubańskiego.
W dniu 15 kwietnia br. odbył się IV finał konkursu, przy czym tym razem zadanie finałowe było nieco inne niż w poprzednich edycjach. Uczestnicy musieli zaprojektować wspólne przedsięwzięcie, reprezentujące dwa kierunki kształcenia. Mógł to być produkt, usługa, event itp. Pomysł miał odzwierciedlać współpracę i wykorzystanie wiedzy oraz umiejętności obu kierunków. W prezentacjach finałowych widać też było ogromną pasję do wybranego zawodu i zaangażowanie uczniów w obraną ścieżkę kariery zawodowej.
– Co roku staramy się zmieniać formułę konkursu, zachęcając uczniów do kreatywności i podejmowania nowych wyzwań. Postawiliśmy na połączenie wiedzy, umiejętności oraz współpracę branż, dzięki temu powstały interesujące, nowatorskie projekty- mówi organizator i koordynator konkursu, doradca metodyczny ds. kształcenia zawodowego PCE w Lubaniu Monika Połetek.
– Cieszę się, że mogłam wziąć udział w takim wyzwaniu i połączyć logistyczną pasję z umiejętnościami koleżanek z technikum reklamy – dodaje Zuzanna Pacławska, uczennica III klasy technikum logistycznego z ZSZiO im. KZL w Lubaniu.
Poziom konkursu był bardzo wysoko, jury w składzie: Pani Katarzyna Hudyma – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lubaniu, Pan Włodzimierz Chupka – doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Lubaniu oraz Pani Monika Szyszko – koordynator ds. wspierania uzdolnień PCE w Lubaniu, wyłoniło następujących laureatów:
- 1. miejsce: Larysa Jarosz, Kinga Odziemkowska, Wiktor Naklicki, Oskar Jadacki z ZSZiO im. KZL w Lubaniu (współpraca technikum reklamy i technikum informatycznego, opiekunowie merytoryczni: Pani Magdalena Sibilska, Pan Mariusz Korecki),
- 2. miejsce: Zuzanna Benke, Zofia Kółeczko, Magdalena Sławińska, Zuzanna Pacławska z ZSZiO im. KZL w Lubaniu (współpraca technikum reklamy i technikum logistycznego, opiekunowie merytoryczni: Pani Monika Ozga, Pani Grażyna Sawicka),
- 3. miejsce: Oliwia Sławińska, Klaudia Szczepaniak, Nikos Radowski, Fabian Zenka z ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu (współpraca technikum rachunkowości i technikum informatycznego, opiekunowie merytoryczni: Pani Danuta Kowalska, Pan Krzysztof Arbaczewski).
Serdecznie gratulujemy laureatom i nauczycielom – opiekunom merytorycznym młodzieży.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
