Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

OSS SG w Lubaniu wykształcił nowych podoficerów Straży Granicznej (GALERIA ZDJĘĆ)

Młodzi funkcjonariusze z jednostek Straży Granicznej w Przemyślu, Chełmie, Nowym Sączu, Raciborzu i Krośnie Odrzańskim, ukończyli szkołę podoficerską w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, otrzymując tym samym awans na stopień kaprala SG.

W Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, w obecności kadry dydaktycznej Ośrodka i opiekunów dydaktycznych, odbyło się zakończenie szkolenia w zakresie szkoły podoficerskiej.

Kurs, który rozpoczął się 26 października 2018 r., ukończyło 75 funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego, Nadbużańskiego, Karpackiego, Śląskiego i Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Absolwentów pożegnał p.o. Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG płk SG Jacek Wysokiński, który wręczając świadectwa ukończenia szkolenia życzył wszystkim sukcesów w służbie. Zastępca Komendanta ds. dydaktycznych płk SG Małgorzata Sakaluk pogratulowała zdanych egzaminów życząc awansów i sukcesów, zachęcając jednocześnie do dalszego podnoszenia kwalifikacji na kolejnych kursach i szkoleniach prowadzonych w OSS SG.
Uroczysta zbiórka była też dobrą okazją do wręczenia wyróżnienia za uzyskanie najwyższego wyniku w nauce słuchaczce z Nadodrzańskiego Oddziału SG szer. SG Annie Prelicz-Smajdzie.
Funkcjonariusze swoją wiedzę i umiejętności, nabyte podczas szkolenia, potwierdzili zdając egzaminy, które zostały przeprowadzone w dniach 26 – 27 lutego br.
Galeria zdjęć:

Autor: OSS SG/Red.

Leave a Reply