Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

OSS SG w Lubaniu. Wyjechali na misję do Macedonii

28 października, w godzinach porannych, z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu wyjechali funkcjonariusze biorący udział w IX misji wspierającej służby Republiki Macedonii. Meldunek od dowódcy odebrał Komendant Ośrodka płk SG Jacek Wysokiński.

W operacji wsparcia weźmie udział 30. funkcjonariuszy z Komendy Głównej SG, oddziałów i ośrodków szkolenia Straży Granicznej, pod dowództwem ppłk. SG Andrzeja Sawickiego, który na co dzień pełni służbę w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.
W trakcie miesięcznego wyjazdu, funkcjonariusze Straży Granicznej będą realizować zadania wynikające z podpisanych umów międzynarodowych, w zakresie wspólnych operacji, służących ochronie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobiegania przestępczości, w związku ze zwiększonym napływem migrantów na granicę wspieranego państwa.  Z ramienia OSS SG w Lubaniu, w misji weźmie udział mjr SG Jacek Ciepiela.
Wyjazd poprzedzono tygodniowym szkoleniem zgrywającym, które zostało przeprowadzone przez kadrę dydaktyczną z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Funkcjonariusze, w trakcie zajęć zapoznawali się m.in. z przepisami prawa Republiki Macedonii oraz zwyczajami kulturowymi tamtego regionu.  Doskonalili posługiwanie się bronią palną i wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego, prowadzili kontrolę pojazdów i osób. Zrealizowali  ćwiczenia pierwszej pomocy w trakcie wykonywania zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu.
Galeria zdjęć:

Autor: OSS SG/Red.

Leave a Reply