Zabójstwo w Lubaniu
Lubańscy policjanci zatrzymali małżeństwo, które jest podejrzane o dokonanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.36 -latek Daniel G. i jego żona 32 – letnia Dorota G. najpierw w bestialski sposób zmasakrowali mężczyznę a następnie go udusili. Ofiara to 58 – letni ojciec kobiety.
W nocy 27 lipca br. około godziny 2.00 , lekarz pogotowia ratunkowego powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej w Lubaniu o zgonie 58-letniego mężczyzny Zbigniewa K., w mieszkaniu przy ul. Grunwaldzkiej w Lubaniu. Z relacji lekarza pogotowia wynikało, że śmierć 58 – latka nie nastąpiła w sposób naturalny. Przybyli na miejsce policjanci oraz prokurator, po dokonaniu wstępnych ustaleń, zatrzymali córkę i zięcia denata, w związku z podejrzeniem popełnienia przez nich zabójstwa. Według śledczych 32-letnia kobieta i 36-letni mężczyzna wspólnie, wielokrotnie uderzali w twarz i głowę, a następnie dusili ojca, a zarazem teścia mieszkającego wraz z nimi. Za zabójstwo grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 12 lat, 25 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.
– Zatrzymanym przedstawiono zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. W poniedziałek 29 lipca sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec obojga małżonków środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za zabójstwo sprawcom grozi kara pozbawienia wolności na czas nie od 12 lat do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywotniego więzienia – mówi rzecznik prasowy KPP w Lubaniu nadkom. Dagmara Hołod.
Małżeństwo było rodzicami dwójki dzieci w wieku 6 i 8 lat, które najprawdopodobniej teraz trafią do domu dziecka.
To już drugie zabójstwo w Lubaniu w przeciągu kilku miesięcy. Przypomnijmy że pod koniec grudnia ubiegłego roku na dworcu autobusowym starszy mężczyzna zabił nożem młodszego.
SP

hmm młody mężczyzna zabił nożem bezdomnego a nie było przypadkiem odwrotnie ???
Od redakcji
Tak oczywiście że było odwrotnie już poprawiliśmy. Dziękujemy za cenną uwagę.
Skandal pogrzebowy w Lubaniu.
W dniu. 02.08.2013r. o godzinie 12.00 według ogłoszeń na klepsydrach, był przewidziany początek ceremonii pogrzebowej, zamordowanego w Lubaniu Zbigniewa Koszyki, tragedia miała miejsce w jego mieszkaniu, na ulicy Grunwaldzkiej 27.07.2013r. 50 metrów od biura SKOB, kilka miesięcy temu też 50 metrów od biura SKOB na przystanku PKS starszy mężczyzna zabił nożem młodego człowieka. Wielkim szokiem dla wszystkich żałobników było to że ceremonia pogrzebowa, zamiast tradycyjnie w cmentarnej kaplicy odbyła się bezpośrednio przy mogile.Dlaczego najbiedniejszym odmawia się godnego pochówku i wystawienia trumny w cmentarnej kaplicy, czyżby władze wstydziły się lubańskiej biedy. wobec boga według Bibli i nauki kościoła wszyscy są równi, dlaczego więc osoby chowane przez Lubański MOPS, nie mogą przed wiecznym spoczynkiem, mieć jak wszyscy – mszę w cmentarnej kaplicy i godny pogrzeb. Następnym wielkim szokiem, zgrzytem i nieprzyjemnym zaskoczeniem dla wszystkich, było to, że ceremonia pogrzebowa zakończyła się o planowanej godzinie rozpoczęcia, czyli o 12.00 godzinie trumna była już w ziemi i ksiądz Jan Lombardzki sobie poszedł, po raz kolejny okazało się, że ksiądz modli się za pieniądze. Zdezorientowani ludzie nadchodzili, czekając wcześniej przy cmentarnej kaplicy, po księdzu nie było już śladu.Pochowany w niezbyt godny sposób Zbigniew Koszyka, miał emeryturę po żonie, a więc MOPS miał środki na godny pochówek.Pan Zbigniew niedawno pochował żonę, teraz w tragiczny sposób odszedł z tego świata a więc tym bardziej powinien zostać godnie pochowany, w tym wypadku krzywda goni krzywdę. Bardzo oburzona na Lubański MOPS i zarządcę cmentarza ZGiUK była radna Pani Małgorzata Grzesiak, która na temat niegodnego pochówku wypowie się na sesji Rady Miasta Lubań zwołanej na wtorek 06.08.2013r. Wszystkie pogrzeby organizowane przez MOPS są niegodne ze względów oszczędnościowych nie ma kwiatów i świeczek, trumna nie jest wystawiana w cmentarnej kaplicy i bardzo rzadko jest ksiądz na pogrzebie. Wobec najuboższych państwo polskie poprzez podległe sobie służby ma konstytucyjny obowiązek godnego pochówku najuboższych.
Lesław Hardziej
Panie Hardziej nie znając sie na tych sprawach nie powinno sie na ten temat dyskutować. Ale wiadomo jest dlaczego Pan jako całe życie osoba bezrobotna walczy o godny pochówek!! W p. przypadku mops będzie musiał pochować za jak najniższą cenę gdyż nie posiada p. świadczenia. Krytykować wszyscy chcą tylko do pracy nikogo!!! Ci co nic nie robią myslą że inni tylko kawę piją. Stało się to straszne kiedy nawet z pogrzebu jest możliwość ataku na istniejącą władze. Nieładnie. A pochówek w wykonaniu MOPS jest jak najbardziej godny gdyż niejednego podopiecznego już chowano a nawet mojego sąsiada i było bardzo godnie. A kaplicę i kwiaty to kupuje rodzina a nie państwo. ZUS zmniejszył zasiłek to nikt tu nie wypowiada się a atakować coś co istnieje od lat to szybko bo można dokopać władzy!! WSTYD
Szkoda, że nie odniósł się Pan do kwestii wcześniejszego pochówku niż to było w ogłoszeniu.
Fakt Faktem zmniejszenie zasiłku to prawdziwy skandal czasem brakuje pieniędzy aby pochować najbliższą nam osobę, trzeba czekać na zmianę władzy na wyższych szczeblach niż nasze, wtedy może się coś zmieni