Wrobić Hardzieja
Lesław Hardziej ze Społecznego Komitetu Obrony Bezrobotnych w Lubaniu, złożył właśnie zawiadomienie do prokuratury w sprawie fałszywego oświadczenia, jakie niedawno pojawiło się w mieście, a zostało podpisane imieniem i nazwiskiem szefa SKOB.
Lesław Hardziej twierdzi że oświadczenie jakie pojawiło się w Lubaniu, jest celowym działaniem osób które są jemu i Komitetowi nieprzychylne. – Są ludzie którym zależy na tym żeby mnie i cały SKOB skompromitować. Zastanawiam się dlaczego komuś zależy na tym, żeby nas oczerniać. Czy ludzie którzy zrobili to fałszerstwo, robią nam to dlatego że mamy odwagę mówić prawdę o obecnych władzach miasta? Czy dlatego że ludzie nam ufają i za każdym razem zbieramy kilka ton żywności, która trafia do najbiedniejszych, a innym się to nie udaje? Ci wszyscy to zazdrośni, zawistni ludzie, dbający tylko o siebie oraz o to żeby ich wyborcy ponownie wybrali do rady miasta. Dla nich interes społeczny, to tylko to czy zostaną ponownie radnymi i będą znów. Może to być też zemsta za mój transparent, który pokazałem na sesji – mówi Lesław Hardziej.
Hardziej na jednym z posiedzeń Rady Miejskiej Lubania manifestował biedę transparentem ,, BURMISTRZ SŁOWIŃSKI STOŁÓWKĘ LIKWIDUJE A BIEDNY LUBANIAK NADAL GŁODUJE”.
Ponadto internet obiegło zdjęcie, jakie zrobili podczas sesji Hardziejowi reporterzy portalu eluban.pl. Na fotografii ktoś zamienił transparent.
Lesław Hardziej uważa, że oświadczenie i zdjęcie które obiegły miasto, było zemstą za transparent. Czy ma rację?
A tak oto brzmiała treść oświadczenia, które pojawiło się w Lubaniu i od którego odcina się Lesław Hardziej, twierdząc że to oszustwo, które ma go skompromitować:
„Ja Lesław Hardziej zawsze chciałem aby w Lubaniu zwiększało się bezrobocie bo wtedy miałbym więcej swoich zwolenników. Jednak teraz uważam że nie jest to droga do sukcesu. Dlatego bardzo przepraszam Burmistrza Arkadiusza Słowińskiego że tak dużo mówiłem nieprawdy o nim. Byłem kierowany przez ludzi nieprzyjaznych Burmistrzowi. Żałuję że byłem taki naiwny i zawsze dałem się wkręcić w plotki które miały oczernić Burmistrza. Dziś wiem że robiłem źle. Dlatego wybaczcie mi mieszkańcy Lubania. Ja osobiście w całości popieram działalność Burmistrz Arkadiusza Słowińskiego i całej Rady Miasta. Jeszcze raz przepraszam.”
Według naszych informacji Prokuratura Rejonowa w Lubaniu już zajmuje się tą sprawą. Ewentualnemu sprawcy fałszerstwa grozi kara nawet do 5 lat więzienia.




Po długim namyśle, mając na uwadze, min. obowiązek obywatelski, oraz osoby które pytały się mnie, o fałszywe oświadczenie z podrobionym podpisem i przerabiane zdjęcia w internecie, zdecydowałem się w dniu 22.01.2014r. złożyć w Lubańskiej prokuraturze, zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Podejrzewam kto to napisał, powiem tak, sam siebie w oświadczeniu przeprasza i jeszcze podrobił mój podpis, kto jest do tego zdolny nie trudno się domyślić. W zawiadomieniu wskazałem że osobą podejrzaną i najbardziej zainteresowaną, tj. autorem fałszywego oświadczenia, podrobienia podpisu, rozrzucenia ulotek oraz przerobienia zdjęć w internecie, może być burmistrz Lubania A.S. i część jego żałosnego otoczenia z J.H. i M.I. na czele. Kilka lat temu byłem świadkiem w sprawie w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze, gdzie pozwanym (podejrzanym) był nie kto inny, tylko A.S., w swoim biuletynie (był redaktorem naczelnym) pisał paszkwile i obrażał ludzi, podejrzewam że teraz to może być recydywa. Dla S. przesłuchania i sprawy sądowe nie są nowością, praktycznie nie wychodzi z sądu, to jest jakieś schorzenie on to chyba lubi, skrzywdzeni ludzie go pozywają. Ostatnia sprawa sądowa, po likwidacji z inicjatywy i na wniosek burmistrza, stołówki na ul. Bankowej, zwolnione bez odpraw po 30 latach pracy, kucharki złożyły pozew do sądu, obecnie sprawa toczy się w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze. Głośno mówię o czym wszyscy wiedzą. Podczas kampanii wyborczej został napisany paszkwil, nie wykryto sprawców, dzięki któremu, mamy to co mamy, teraz większość oszukanych wyborczymi obietnicami, wstydzi się że głosowała na S., wystarczy posłuchać co mówi „ulica”. Fałszywe oświadczenie z podrobionym podpisem, to jest chyba odwet za to że ujawniłem aferę ze służbowymi sextelefonami, sekretarz i kolega burmistrza wydzwaniał ze służbowej komórki na sextelefony, wcześniej będąc sekretarzem w powiecie tam również przez kilka lat wydzwaniał ze służbowej komórki na sextelefony. Publicznie powiedziałem że asystent i kolega burmistrza jest osobą karaną, ma wyroki za przestępstwo umyślne, włamanie i nie powinien pracować na tym stanowisku. Burmistrz Lubania A.S. dostał grzywnę w Wojewódzkim Sądzie Administracyjny w sprawie SKOBu, wnioskowaliśmy również o poddanie go badaniom psychiatrycznym, na mój plakat z którym byłem na sesji rady Miasta Lubania w dniu 29.10.2013r.z napisem BURMISTRZ -SŁOWIŃSKI STOŁÓWKĘ – LIKWIDUJE A – BIEDNY – LUBANIAK NADAL – GŁODUJE, na który nerwowo zareagował na sesji, obrażał mnie publicznie, nazwał mnie kłamcą (i kto to mówi, gdzie jest realizacja wyborczych przyrzeczeń) a działalność SKOB (ponad 400 ton żywności dla biednych) folklorem, jest nagranie. Tym plakatem odniosłem się do biedy i bezrobocia w Lubaniu oraz idiotycznego pomysłu i wniosku burmistrza o likwidacji stołówki, rekordowych podwyżkach czynszowych i zmniejszeniu dla biednych ustawowych dodatków mieszkaniowych, itd. Obłuda burmistrza przekracza wszelkie granice (czytaj w internecie). Podczas wspomnianej sesji, burmistrz Lubania, odnosząc się do mojego plakatu, powiedział, że to nie on, że to radni zlikwidowali stołówkę, (spychologia z lat minionej epoki i propagandy sukcesu w tym S. jest bardzo dobry, zabezpiecza się i zawsze znajdzie winnego), na koniec powiedział czy w Lubaniu ktoś głoduje. Według S., ludzie grzebią w śmietnikach z bogactwa, może szukają tam złota lub innych kosztowności. Przy takiej biedzie i bezrobociu w Lubaniu na wniosek burmistrza, wprowadzono najwyższe w Polsce podwyżki czynszów w mieszkaniach komunalnych, następnie żeby ich dobić, obniżono ustawowe dodatki mieszkaniowe dla biednych (coraz więcej biednych nie płaci czynszu), burmistrz wypowiedział się na ten temat w prasie, że zrobiono to dla ich dobra, co za obłuda. Tak to jest panie i panowie, koalicyjni radni (nie wszyscy) najpierw głosujecie a potem myślicie, skutki często są opłakane (stołówka) wierzycie w ciemno w nieomylność geniusza A., za diety jesteście często jego narzędziem, on ze swojej Małomickiej głupoty zawsze się wytłumaczy (jak Kali, dobrze zrobić to burmistrz, źle zrobić to radni). Wozić zupki z innego województwa, tego by nawet sam Bareja nie wymyślił. Wcześniej, min. na spotkaniu z kucharkami w dniu 01.07.2013r. mówił burmistrz że podjął słuszną decyzję, ponieważ stołówka była nierentowna, generowała straty, prawdopodobnie miał już kupca, wcześniej sprzedał budynek oświaty na ul. Mickiewicza. Kucharki były wtedy bardzo wzburzone na burmistrza i na obłudnego radnego z Księginek, P., który jadał tam i chwalił smaczne obiady, potem był pierwszy za likwidacją stołówki. Zostałem obrażony, burmistrz lub ktoś z jego otoczenia pisze paszkwile, fałszywe oświadczenia i podrabia podpisy i jest bezkarny w tej sprawie nie odpuszczę, niech w końcu prokuratura, sąd i policja stanie na wysokości zadania. Fałszywe oświadczenie ktoś napisał, czyjaś ręka podrabiała mój podpis, ktoś w internecie poprzerabiał zdjęcia, ktoś bardzo się zdenerwował po moim plakacie na sesji (jest nagranie) czy ktoś poza burmistrzem i jego otoczeniem, miałby w tym jakiś interes.
Pozdrawiam Lesław Hardziej SKOB Lubań.