HomeLubańUpadek Lubania?

Komentarze

Upadek Lubania? — 71 komentarzy

  1. Sprawa jest o tyle charakterystyczna dla tego /i nie tylko/regionu, a przynajmniej, w podstawowych swych nie-wartościach publiczna,
    która osłabia a przez to odrzuca autorytety struktur, które by jakoś zafunkcjonowały, w tworzeniu klimatu pro-rozwojowego /jak zwał tak zwał/, że granice socjalizmu nie zostały przeanalizowane.
    Funkcjonuje tu zlepek przywiązań do pikietowania cech niewydolnych, utożsamianie się z kastą komunistycznych korporacji, z jakąś warstwą ponadczasowego bełkotu.
    To nie jest wina kategorii wyborów. To myśmy się pogubili i mamy do siebie pretensje. Proszę spojrzeć, kto od lat
    sprawuje lokalnie funkcje decyzyjne- czy to W Radzie miasta, czy Powiatu? W większości ludzie intelektualnie nie ogarniający
    rzeczywistości a przez to hamujący tendencje rozwojowe, ubierając uzasadnienia dla swoich poczynań w formy podziału.

    To miasto jest polityczne i jako takie będzie tendencyjnie uwikłane w tłumaczenia. Ale żadnej refleksji.
    To mieszanka kulturowa sprawiła, że jedynym bogiem jest -komunizm-. To wszystko jest nieporadne, wlecze się ta wyłączność na reformy jak Premier Tusk się uśmiecha.

    pozdrawiam

  2. Panie Sławku podziwiam Pana za konsekwentne obnażanie nieudolności ekipy Słowińskiego. Miejmy nadzieję, że przy najbliższych wyborach społeczeństwo doceni ich starania dla siebie i swoich znajomych (bo nie dla miasta). Ich praca polega na utrzymaniu się przy władzy, więc nie ma na co liczyć. Uważam, że Lubań nie zbankrutuje dzięki takim ludziom jak Pan Sławek. Przyszłość należy do osób kompetentnych, dotrzymujących obietnic, zdolnych i uczciwych. Obecna władza jest tego zaprzeczeniem, wytrzymajmy jeszcze trochę. Dla nich upadek będzie bardzo bolesny.

  3. Czy taka osoba jak Mieczysław Iwanow który był sekretarzem PZPR w ZEKS, niechlubnie wsławił się tym że był tam za tym żeby zebrania partyjne były organizowane w niedziele, był też prawdopodobnie […] oraz działał prawdopodobnie w innych […] itd. teraz jest aktywistą w Lubańskim kościele przy Janie Lombarskim jako radny promuje się podczas wydawania unijnej żywności, liczy że znowu załapie się na radnego, wcześniej był przeciwny wejściu Polski do UE, aktywnie wspiera Słowińskiego, który działa na szkodę Lubańskiego społeczeństwa, podwyższając czynsze dla ubogich, czy taka osoba jest wiarygodna.

    »
    Piszmy jednak lepiej to czego jesteśmy pewni w stosunku do osób publicznych, a nie spekulujmy.
    Archiwa są otwarte, więc może lepiej najpierw sprawdzić.
    Moderator

    • Jak ktoś może bezkarnie pisać takie głupoty. Facet który nawet nie zna poprawnej nazwy ZEHS-u. Nie ma w Lubaniu firmy ZEKS. Pracuję w Agromet ZEHS od 75 roku. Znam jego historię od 45 roku. Znałem nazwiska wszystkich sekretarzy do likwidacji PZPR i nigdy nie był Pan Iwanow żadnym sekretarzem ani nawet członkiem PZPR. Jeśli ktoś posługuje się takimi plotami to powinien liczyć się z odpowiedzialnością prawną, Złośliwość ludzka i głupota nie zna granic.

      »
      Dziękuję za informację. Wiele razy blokowałem komentarze Pana Lesława Hardzieja na temat Pana Iwanowa podejrzewając brak rzetelności. Pana komentarz pozwoli mi w przyszłości na daleko idący krytycyzm i nieufność w stosunku do jego wypowiedzi.
      Moderator

  4. Nie jest wiarygodny. Jednak wielu nabiera się na tę jego działalność.

  5. Moje kilka słów w tym temacie. Ponownie powracam do budowli, która miała być wizytówką Lubania, czyli do Tretu. Do końca września mają się zwinąć ostatnie sklepy, które były na parterze tego budynku. Są to: Antykwariat, sklep odzieżowy zaraz obok antykwariatu i kwiaciarnia Przez to parter w tym momencie stanie się jedną wielką pustką… Za to… chcąc ,,przykryć tę pustkę powstały punkty ,,biuro projektu” i ,,trener pracy”(czy tak jakoś). Wybaczcie, nie wiem, co to za twory, ale mnie osobiście trener pracy kojarzy się z… brakiem pracy, a nie jej pozyskaniem. Nawiasem mówiąc, nie chcę tutaj przytaczać podsłuchanej rozmowy do jakie doszło między takim trenerem, a kimś odpowiedzialnym za to ,,dzieło”. Nie przytoczę jej, dlatego, że nie nadaje się ona do druku, a poza tym, szanując pracę moderatora, pozwolę sobie tej pracy mu nie przysparzać.
    Domyślam się więc, że władzę miasta umyślił sobie, że oto nie będzie już przedsiębiorców, a będą za to tylko ,,trenerzy pracy”. W sumie w takiej sytuacji obraz miasta staję się obrazem logicznym! Tak, więc panowie i panie, Lubań nie umiera, tylko staje się jednym wielkim inkubatorem trenerów, a przez to nie będzie bezrobotnych, bo będą trenerzy. Ci trenerzy będą potem w wyższej fazie rozwoju trenować trenerów itd. Do końca świata. I na koniec parafrazując sławne hasło powiem: trenerzy wszystkich krajów łączcie się!
    Pozdrawiam wszystkich trenerów jak i przyszłych trenerów.

    Ps. A przedsiębiorcy niech przestaną narzekać, bo nie zostaną trenerami…

    • A może wzorem Specjalnej Strefy Ekonomicznej zawiesić na jakiś czas podatki miejskie od opisanych lokali tak aby ulżyć w kosztach ich najemcom?

  6. przepraszam panie Piguła jakby pan był tak uprzejmy i z dziennikarskiego obowiązku precyzyjnie pisał artykuł co podniesie jego wiarygodność proszę jeżeli kieruje się pan prawdą i uczciwością bardzo proszę o konkretny przykład chodzi mi o zdanie …innych których uzna za oddanych choć nie zawsze idzie to z ich kompetencjami przyjmuje do pracy… kto to są ci inni? proszę o przykłady z imienia i nazwiska braku kompetencji i kiedy miało miejsce zatrudnienie

    • Aby nie zaogniać i tak już napiętej sytuacji na linii lubański magistrat – PL, pozwoli Pan że zostawię te nazwiska dla siebie. Przynajmniej na razie.

  7. Franek powiem tak. Idiotów nie sieją, po prostu rodzą się sami a ponieważ przytrafili nam się tacy przy lokalnym korytku w Lubaniu, to po prostu mamy pecha!

    • Można przecież nauczać i kształtować, a w razie potrzeby resocjalizować. W tych sprawach trudno liczyć na cud.

  8. Upadek Lubania można zaobserwować na każdym kroku. Przede wszystkim wystarczy spojrzeć na młodzież, która nagminnie opuszcza nasze miasto wyjeżdżając bądź do Wrocławia bądź zagranicę. Czy tutaj wrócą? tak na święta do rodziny i tyle. Nic ich tutaj nie trzyma. Lubańska władza przypomina sobie o młodzieży w czasie przygotowań do dni miasta – wtedy trzeba coś zaproponować na scenie – na odczepnego. A przez cały rok NIC. Jak dyrektorem MDK był K. Kiljan to starał się zorganizować ciekawy koncert, spektakl bądź kabaret – w zamyśle mając własnie młodzież, z którą umiał znaleźć wspólny język. A teraz nowy pan dyrektor, który przedstawiany był jako wybitny specjalista od kultury, zniechęcił do siebie młodych ludzi, od 3 miesięcy jest na zwolnieniu lekarskim, a burmistrz udaje że wszystko jest ok. Pokażcie mi inne miasto gdzie dzieje się taki cyrk. Miasto, które nie potrafi zadbać o wychowanie kulturalne swoich młodych mieszkańców, to miasto bez przyszłości. Pozdrawiam lubańską młodzież na emigracji !!!

  9. Wszystkie gminy i miasta podnoszą opłaty za mieszkania komunalne, bo brakuje im pieniędzy na ich utrzymanie oraz remonty budynków. Lubań nie jest wyjątkowy, choć należy pamiętać, że zastosowano jedynie jedną podwyżkę w 2011roku w całej kadencji obecnego burmistrza . Uzasadnienie podwyżek zawsze jest takie same w każdym miejscu: „wpływy z opłat nie wystarczają na utrzymanie budynków i bieżące remonty, nie mówiąc podstawowych wydatków”. Sytuację pogarsza rosnący dług niepłacących najemców, co przekłada się na budżet miasta i stan techniczny tych lokali. Niestety każda polityka oparta jedynie na podwyżkach czynszu niewiele zmienia, bo najemcy, którzy nie płacili dalej nie płacą, bo czują się bezkarni. Podwyżka czynszu najbardziej dotknie zawsze tych, którzy płacą rzetelnie, a nic nie dostają więcej w zamian.

    Trochę faktów: Jedyna podwyżka za kadencji obecnego burmistrza była w 2011 i wynika z Zarządzenia nr 35/2011r, które ustaliło zmianę czynszu lokali mieszkalnych i komunalnych (wynikającego z Zarządzenia Nr 38/2003 z dnia 19 marca 2003 r.) z dniem 01 maja 2011 roku i ustaliła zmianę stawki wyjściowej na poziom 4,96 zł za lm2 powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego. Przy czym w Lubaniu czynsz za lokal socjalny jest iloczynem dwukrotności stawki bazowej (stanowi 20% stawki wyjściowej ) i liczby metrów kwadratowych powierzchni użytkowej lokalu socjalnego.

    • Zastanawiam się czy może w ustalaniu czynszu za mieszkanie nie można byłoby wprowadzić system obniżek skonstruowany dodatkowo w oparciu o kryteria dochodowe, który będzie gwarantował najuboższym wysokość czynszu, który jest w stanie zapłacić. Obniżki mogłyby być udzielane za względu na średni dochód w przeliczeniu na jedną osobę z rodziny, który nie mógłby przekracza określonego poziomu np. wysokość najniższej emerytury. Kwota obniżki mogłaby być zróżnicowana w zależności od wysokości dochodu najemcy i liczby osób w rodzinie, by przede wszystkim chronić osoby o najniższych dochodach, które obecnie mają problemy finansowe, ale chcą płacić systematycznie – tylko ich nie stać.

  10. To teraz proszę kilka faktów dotyczacych lokalnych, wygorwanych stawek za śmieci.

    • Panie Januszu, opłaty za śmieci to inna bajka:) Nie od dziś wiadomo, że będzie to sektor, który pośrednio będzie generował przychody dla gmin i miast. Przy czym chyba nie istnieje jakaś rzeczywista analiza kosztów i przychodów tego przedsięwzięcia dla naszego miasta – w każdym razie ja nie widziałem ani nigdzie nie wyczytałem.

      Poniższe opłaty są podstawowe, nie uwzględniające opłaty za dzierżawy pojemników i kosztów worków kupowanych we własnym zakresie oraz zniżek za własny kompostownik.
      Stawki opłat śmieciowych w gminach: selektywny/nieselektywny
      Jelenia Góra– 18 zł/28 zł
      Zgorzelec (m)– 17,18 zł/22,90
      Piechowice– 15,50 zł/20 zł
      Pieńsk– 15 zł/22 zł
      Zawidów– 15 zł/20 zł
      Zgorzelec (gm.)– 15 zł/20 zł
      Lubań (m)– 15 zł/19 zł
      Siekierczyn– 15 zł/19 zł
      Węgliniec– 14,50 zł/19.50 zł  
      Olszyna– 14 zł/20 zł
      Podgórzyn– 13.30 zł/15,30 zł
      Leśna– 13 zł/20 zł
      Kamienna Góra (gm.)–  13 zł/16 zł
      Kamienna Góra (m) – 12,15 zł/20 zł
      Platerówka– 12 zł/20 zł
      Jeżów Sudecki–  12 zł/18 zł
      Karpacz – 12 zł/18 zł
      Lubawka– 12 zł/18 zł
      Marciszów – 12 zł/18 zł
      Sulików– 12 zł/18 zł
      Mysłakowice– 12 zł/15 zł
      Janowice– 11,48 zł/17,22 zł
      Bolesławiec (m)- 11 zł/15 zł
      Wojcieszów– 11 zł/15zł (wywóz raz na 2 tyg.);  13 zł/18 zł (raz w tyg.)
      Bolków– 11 zł/22 zł
      Kowary– 10 zł/15 zł
      Bogatynia– 7,50 zł/15 zł
      Gromadka– 7 zł/9 zł
      Lwówek – miasto: 22 zł/31 zł – gosp. 1 os.; 34  zł/49 zł – gosp.  2 os; 57 zł/81zł – gosp. 3 os. i więcej;  wieś odpowiednio: 15 zł/21 zł; 23 zł/32 zł; 38 zł/54 zł
      Gryfów – miasto: 19 zł/28 zł – gosp. 1 os.; 35 zł/53 zł – gosp. 2 os.; 51 zł/78 zł – gosp. 3 i więcej os.; wieś (odpowiednio): 17 zł/28 zł; 31 zł/53 zł; 44 zł/78 zł
      Wleń – 12 zł/25 zł– gosp. 1 os.; 30 zł/45 zł – gosp. 2-3 os.; 50 zł/65 zł – gosp. 4  i więcej os.
      Lubań (gmina) – 31 zł/46,50 zł – gosp. 1 os.; 45 zł/67,50 zł – 2-4 os.; 59zł/88,50 zł – 5 i więcej osób
      Nowogrodziec – 13zł/23 zł – gosp. 1 os; 24 zł/46 zł – 2 os.; 33 zł/69 zł – gosp. 3 os.;; 40 zł/92 zł – gosp. 4 os.; os. * 10 zł/ os * 23 zł – w gosp. więcej osobowych.
      Lubomierz(10) – 20 zł/40 zł – gosp. 1 os.; 40 zł/60 zł – gosp. 2 i więcej os.
      Stara Kamienica – 20 zł/30 zł – gosp. do 2 os.; 40 zł/60 zł – gosp. 3 – 5 os.; 50 zł/90 zł – gosp. 6 i więcej os.
      Świeradów – 20 zł/30 zł – gosp. 1-2 os.; 40zł/60 zł – gosp. 3 i więcej os.
      Świerzawa – przy wywozie raz na 2 tygodnie: 13 zł/16 zł – gosp. 1 os.; 24 zł/30 zł – gosp. 2 os.; 33 zł/42 zł – gosp. 3 os.; 40 zł/52– gosp. 4 os.; 45 zł/60 zł – gosp. 5 os.; wywóz raz na tydzień (odpowiednio): 15 zł/18 zł; 28 zł/34 zł; 39 zł/48 zł; 48 zł/60 zł; 55 zł/70 zł
      Bolesławiec (gm.) –  wywóz raz na 2 tygodnie: 18 zł/27 zł – gosp. 1 os.; 29 zł/46,50 zł – gosp. 2 os.; 33 zł/66 zł – gosp. 3 os.; 38 zł/85,50 zł – gosp. 4 os.; 46 zł/ 105 zł – gosp. 5 i więcej os.
      Osiecznica – 15 zł/21 zł – gosp. 1 os.; 23 zł/32 zł – gosp. 2 os.; 30 zł/42 zł – gosp. 3 os.; 37 zł/52 zł – gosp. 4 os.; 43 zł/60 zł – Gos. 5 os.; dalsza gradacja aż do gosp. 12 os. (i więcej): 72 zł/100 zł
      Warta Bolesławiecka– 20 zł/30 zł – gosp. 1 os.; 32zł/48 zł – gosp. 2-4 os.; 48 zł/72 zł – gosp. 5-7 os.; 56 zł/84 zł – gosp. powyżej 8 os.
      Mirsk – 30 zł/45 zł od gospodarstwa

      • Dodatkowo panie Januszu nie zdziwiłbym się, gdyby wiele gmin i miast na rok wyborczy 2014 roku znacząco zmniejszyło opłaty za wywóz śmieci. W tym może i w naszym mieście. Będzie to pod szyldem aktualizacji kosztów, przynajmniej na 2014…. a potem no cóż, koszty wzrosną….

      • Witam,
        i przedstawiam Państwu miesięczne stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązujące obecnie w Warszawie (Uchwała nr LVIII/1623/2013 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 12.06.2013 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki takiej opłaty oraz ustalenia stawki opłaty za pojemnik o określonej pojemności – Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego z dnia 13.06.2013 r., poz. 6616):
        I. Dla nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy, zabudowanej budynkiem wielorodzinnym:
        1) w przypadku, gdy odpady komunalne są zbierane i odbierane selektywnie:
        a) 10zł od gospodarstwa domowego jednoosobowego,
        b) 19zł od gospodarstwa domowego dwuosobowego,
        c) 28zł od gospodarstwa domowego trzyosobowego,
        d) 37zł od gospodarstwa domowego czteroosobowego lub większego;
        2) w przypadku, gdy odpady komunalne nie są zbierane i odbierane selektywnie:
        a) 12zł od gospodarstwa domowego jednoosobowego,
        b) 23zł od gospodarstwa domowego dwuosobowego,
        c) 34zł od gospodarstwa domowego trzyosobowego,
        d) 45zł od gospodarstwa domowego czteroosobowego lub większego.
        II. Dla nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy, zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym:
        1) w przypadku, gdy odpady komunalne są zbierane i odbierane selektywnie:
        a) 30zł od gospodarstwa domowego jednoosobowego,
        b) 45zł od gospodarstwa domowego dwuosobowego,
        c) 60zł od gospodarstwa domowego trzyosobowego lub większego;
        2) w przypadku, gdy odpady komunalne nie są zbierane i odbierane selektywnie:
        a) 36zł od gospodarstwa domowego jednoosobowego,
        b) 54zł od gospodarstwa domowego dwuosobowego,
        c) 72zł od gospodarstwa domowego trzyosobowego lub większego.
        III. Dla nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy, zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym, w którym wyodrębniono dwa lokale mieszkalne:
        1) w przypadku, gdy odpady komunalne są zbierane i odbierane selektywnie:
        a) 15zł od gospodarstwa domowego jednoosobowego,
        b) 23zł od gospodarstwa domowego dwuosobowego,
        c) 30zł od gospodarstwa domowego trzyosobowego lub większego;
        2) w przypadku, gdy odpady komunalne nie są zbierane i odbierane selektywnie:
        a) 18zł od gospodarstwa domowego jednoosobowego,
        b) 27zł od gospodarstwa domowego dwuosobowego,
        c) 36zł od gospodarstwa domowego trzyosobowego lub większego.

        Nie będę tego komentował, ale … mam parę pytań do „włodarzy” naszego miasta:
        1. Gdzie jest wyższe bezrobocie, w Lubaniu czy w Warszawie?
        2. W którym mieście średnia płaca jest wyższa, w Lubaniu czy w Warszawie, i o ile procent?
        3. Ile zapłaci czteroosobowa i większa rodzina za odpady w Lubaniu, a ile w Warszawie?
        4. Czy nikt z tworzących prawo miejscowe nie wie co to takiego „polityka prorodzinna”?!

        Nie będę w ogóle zaskoczony, i zgadzam się z Panem Robertem, którego pozdrawiam, że przed wyborami samorządowymi w 2014 r. zostaną (znacznie?) obniżone stawki opłat za gospodarowanie odpadami dla mieszkańców Lubania. Jak powiedział „klasyk” jest to „oczywista oczywistość”. Ciekaw jestem tylko jak nasi „włodarze” będą tłumaczyć tę obniżkę mieszkańcom Lubania. Przeszacowaniem kosztów w przeprowadzonej analizie, do której my nie mieliśmy i nie mamy wglądu, czy też deflacją, której Państwu i sobie nie życzę.

        • Brawo !
          W końcu ktoś poruszył drażniący raczej większość mieszkańców miasta temat.

        • Panie Jacku trafił Pan w sedno. Burmistrz już na jednym z portali lokalnych ( na którym lizusostwo w stosunku do władz miasta i samego Słowińskiego, sięgnęło Zenitu!) odtrąbił że zweryfikuje stawki i zasugerował że je obniży. Taki jest chłopina wspaniałomyślny! Przed wyborami oczywiście, a jakże!

  11. Panie Piguła, może Pan zostanie burmistrzem miasta i pokaże jak pracować, a może radnym???????? Tyle zła Pan widzi.

  12. A niech ktoś tylko powie że jest dobrze ??? jakoś nie widać tego

    • A ja powiem: „Dla nielicznych jest dobrze i nielicznym jest dobrze – to fakt”. Cała reszta mieszkańców nie ma najmniejszego powodu by tak mówić.
      Pozdrawiam

  13. Cytat:
    Jedyna podwyżka za kadencji obecnego burmistrza była w 2011 i wynika z Zarządzenia nr 35/2011r, które ustaliło zmianę czynszu lokali mieszkalnych i komunalnych (wynikającego z Zarządzenia Nr 38/2003 z dnia 19 marca 2003 r.) z dniem 01 maja 2011 roku i ustaliła zmianę stawki wyjściowej na poziom 4,96 zł za lm2 powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego.

    A ile było przedtem za Rowińskiego ?

    • Pani „Laleczko”, sprawdzając tylko dwie ostatnie kadencje byłego burmistrza:
      Zarządzenie Nr 38/2003 Burmistrza Miasta Lubań z dnia 19 marca 2003 roku (2,25zł)
      Zarządzenie Nr 140/2003 Burmistrza Miasta Lubań z dnia 2 września 2003 roku (2,45zł)
      Zarządzenie Nr 37/2004 Burmistrza Miasta Lubań z dnia 2 marca 2004 roku (2,72zł)
      Zarządzenie Nr 30/2007 Burmistrza Miasta Lubań z dnia 19 marca 2007 roku (3,35zł)
      Zarządzenie Nr 31 /2009 Burmistrza Miasta Lubań z dnia 13.03. 2009 roku (3,60 zł)
      Zarządzenie Nr 29 /2010 Burmistrza Miasta Lubań z dnia 17.03. 2010 roku (3,69 zł)

      Po wygraniu wyborów poprzedni burmistrz w stosunku do poprzedniej kadencji podniósł z 2,72zł na 3,35 zł w kolejnej kadencji (na początku), co stanowi 23,16% podwyżki. Przy czym jeśli policzymy kwoty końcowe z jego kadencji do poprzedniej to już mamy podwyżkę o 35,66% (kwotowo o 0,97zł) Obecny zrobił tzw. jednorazówkę na całą kadencje z 3,69 zł na 4,74 zł dla stawki wyjściowej, co stanowi 28,45% podwyżki (kwotowo 1,05zł).

      • Już Gomółka „pośliznął” się na jednorazowej podwyżce cen żywności, mógł ją rozłożyć w czasie, ale tego nie zrobił. Trzeba znać i rozumieć historię, ale do kogo ja to mówię?

  14. Panie Piguła tak trzymać = publikować tylko prawdę

  15. Pani Laleczko w 2012r. na wniosek burmistrza Słowińskiego, jego koalicja LKO-PiS- SLD i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich- też przeciw biednym- przegłosowało, obniżkę dodatków mieszkaniowych dla najubozszych o 20%. Najpierw najwyzsza w historii Lubania podwyżka czynszów dla najbiedniejszych a potem ich dobito, obniżając ustawowe dodatki mieszkaniowe. Teraz koalicyjni radni z burmistrzem narzekają że biedni nie płacą, gdzie tu logika.

  16. Panie Piguła jak by Pan był tak uprzejmy i w tym artykule uzupełnił w informacjach przedstawiających Pana osobę poinformował czytelników tak żebyśmy mogli poznać Pana bliżej -na jakiej uczelni studiował Pan dziennikarstwo? jest Pan absolwentem jakiej wyższej uczelni ?kim jest pan z zawodu? z wykształcenia?
    odnosząc się do Pana odpowiedzi jestem zdumiony Pana odpowiedzią z jednej strony pisze Pan że Pan Burmistrz …innych których uzna za oddanych choć nie zawsze idzie to z ich kompetencjami przyjmuje do pracy a z drugiej nie chce podać przykładów Pana stwierdzenie oparte jest na prawdzie?na pewno? pytam Pana na jakiej podstawie kwestionuje Pan kompetencje tych osób?

    • Żeby ulżyć Pana ciekawości i potwierdzić swoje kompetencje zawodowe wyjaśnię tylko, że jestem członkiem jednego z ogólnopolskich stowarzyszeń dziennikarskich, w mediach pracuję blisko 18 lat i nie studiowałem dziennikarstwa, tylko politologię.
      Anonimowym forowiczom nie udzielam jednak szczegółowych danych osobowych.

  17. Wypowiedzi Pana Roberta Daszkiewicza są bardzo rozbudowane i zawierają wiele informacji (zbyt wiele) wprowadzając zamęt. Czy celowo, czy nie tego już nie wiem. Uporządkowując wypowiedź odnośnie tematu podwyżek czynszu za mieszkania:

    W POPRZEDNIEJ CAŁEJ KADENCJI (2006-2010)BURMISTRZ ROWIŃSKI PODNIÓSŁ OPŁATĘ ZA CZYNSZ Z 3,35zł DO 3,69zł. = 10,15%

    W OBECNEJ KADENCJI (2011-2014) BURMISTRZ SŁOWIŃSKI JUŻ PODNIÓSŁ (I ZE WZGLĘDU NA WYBORY JUŻ WIĘCEJ NIE PODNIESIE)OPŁATĘ ZA CZYNSZ Z 3,69zł. DO 4,74 = 28,45%

    jeszcze raz:

    DANE W/G ROBERTA DASZKIEWICZA

    ROWIŃSKI PODNIÓSŁ CZYNSZE O 10,15%
    SŁOWIŃSKI PODNIÓSŁ CZYNSZE O 28,45%

    • Dziękuję Pani za syntezę danych, wynik mówi sam za siebie. Płace i koszty remontów w Lubaniu na pewno nie wzrosły o taki procent jak czynsze – czyli relatywnie zbiednieliśmy.

      W drugiej kwestii. Jeśli miałbym wybierać pomiędzy komentarzami, to jednak bardzo sobie cenię te, Pana Roberta Daszkiewicza. Ilość danych mnie nie przytłacza, a fakt, że znalazł czas na ich odszukanie i opublikowanie, budzi mój szacunek. Lubię tego rodzaju konkret. Gdyby więcej osób poszło w ślady Pana Roberta, dyskusja o mieście mogłaby i wcześniej, i większe, przynieść owoce, a o to w konsekwencji nam wszystkim chodzi.

      Pozdrawiam

    • Pani Laleczko, czy nie umie pani czytać tekstu ze zrozumieniem , czy może świadomie jak rasowy polityk manipuluje danymi i wprowadza w błąd????

      Spróbuje może pani wyjaśnić, że wyraźnie jest napisane, że Rowiński zrobił podwyżkę na początki swojej 3 kadencji w stosunku do końca 2 kadencji (z 2,72 na 3,35zł) o 23,16% jak pisze pan Robert.

      Przy czym przez całą 3 kadencje podniósł do 3,69zł czyli o te pani 10,15%. Słowiński podniósł czynsze w stosunku do poprzedniej kadencji o 28,45%, ale licząc jak pani, to w całej swojej kadencji podniósł o 0% (podwyżka ostatnia do pierwszej w całej kadencji, tak jak liczyła pani z Rowińskim).

      Tak więc albo manipule pani danymi albo nie umie je czytać 🙂

  18. Po co się czepiać kobiety? Napisała prosto i bardziej do nas to dotarło!!

  19. Uznanie dla Laleczki, Sławka Piguły, Roberta Daszkiewicza. Dla miasta będzie dobrze jak znajdziecie się w nowej radzie miasta. Może tak być jak zjednoczycie siły. ;-).

    • Myślę, że lista jest otwarta, więc jeszcze niezdecydowanych, zapraszamy na łamy naszego wydawnictwa. Zgodność opcji i poglądów nie jest wymagana. Jedyną niezbędną i konieczną cechą pracy w naszym zespole jest zdrowy rozsądek. Cecha ostatnio rzadko spotykana, wręcz deficytowa.

  20. Mnie niepokoi ilość nowo powstających placów zabaw dla dzieci. Ok, wiem, że się przydadzą, ale jak oprowadzałam gości z Krakowa po Lubaniu to wstyd mi było jak śmiali się z naszej fontanny. Centrum nie jest naszą wizytówką niestety. Ta zardzewiała rura plująca nierówno bardziej denerwuje niż ozdabia. Ponadto zwlekanie ze zmianą nazwy ulicy Żymierskiego, a zmiana innej jest dalece niepoważne.

  21. Fakt,fontanna to przegięcie.
    W Nowogrodźcu ciekawa od kilku tygodni tryska a jak napiszeę że z iluminacją to już nie są żarty 🙂

    • Koszt budowy fontanny GARNIEC na rynku w Nowogrodźcu to kwota 150 000,00 zł. Władze miasta widzą szanse na podpięcie się pod Bolesławiec, w zwiedzaniu historii ceramiki dla turystów.

      Na stronie miasta Nowogrodziec możemy wyczytać: „W roku 1933, w 700-letnią rocznicę założenia miasta Nowogrodziec, 24-letni Jerzy Buchwald, syn garncarza wykonał garniec o wysokości 3,34 metra i objętości aż 8702 litrów. Surowcem była miejscowa glina. Najpierw wykonał gruby wałek dolnej części podstawy, a następnie nadbudowywał część górną równoważąc nacisk gliny wypalonymi obręczami. Ponownie pojawił się kłopot z wypaleniem garnca, albowiem nie było w Nowogrodźcu tak wielkiego pieca. W związku z tym mógł go jedynie wysuszyć i utwardzić tym samym przy pomocy ognia. Następnie cały pomalował na brązowo, na licu zaś umieścił następujący napis: „Największy garniec na świecie. Wykonany w jubileusz 1933 roku przez Jerzego Buchwalda. Pojemność 8702 litry.” Wielki Garniec (Groβe Topf) został zniszczony w 1945 r. w niewyjaśnionych okolicznościach”. Dziś Nowogrodziec chce historycznie powrócić do swojej tradycji rękodzielniczej w ceramice (pod koniec XIX wieku w mieście funkcjonowało 38 pracownie ceramiczne) – i dltego w centrum miasta powstała kopia garnca Buchwalda .Gigantyczny garniec-fontanna jest umiejscowiona obok ratusza jako pendant do zabytkowego pomnika Św. Jana Nepomucena. Jest to też szansa na zaistnienie w świadomości turystów jako nowy rekord Guinessa za największy ceramiczny GARNIEC na świecie (poprzedni należało do Korei Południowej) – podpięcie się pod bolesławieckie dni ceramiki. Wysokość fontanny GARNIEC na Rynku w Nowogrodźcu wyniesie 4,75 m. i zajmuje wraz z bezpośrednim otoczeniem obszar ok. 50 m2.

  22. I co związku z tym szanowny przedmówco ?!
    Obrazujesz jak tak małe miasteczko stać na wywalanie 150 tysi na taki gadżet czy insynuujesz budowę lubańskiej fontanny w kształcie chusteczki za 150 tysi co jest nie realne w realiach budżetu Miasta Lubań…

    Moim skromnym zdaniem poszedł bym na wymianę samego sterczącego tryskającego „kikuta” na coś bardziej ciekawego,wymyślnego,
    oryginalnego pozostawiając resztę bez zmian z przyczyn ekonomicznych ale to już temat na sezon 2014 czyli sezon wyborczy 🙂
    Pozdrawiam…

    • Czy to źle, że dowiedzieliśmy się ile kosztowała inwestycja i co było jej podstawą panie Vincent Vega? Sam zwrócił pan na nią uwagę. Trzeba przyznać, że inwestycja pod względem turystyczno-społecznym była przemyślana. Widać, że władze mają jakiś pomysł na ożywienie turystyczne Nowogrodźca, chcą się podpiąć pod dni ceramiki bolesławieckiej, a przede wszystkim pod wycieczki z tą tematyką związaną. Mają największy ceramiczny Garniec na świecie, co powinno zachęcić wycieczki do zajechania i zobaczenia. Uatrakcyjni to ich rynek, powstanie nowe miejsce spotkań…. Czy będzie to strzał w dziesiątką, tego nikt nie wie …. czas pokaże, ale pokazuje to przede wszystkim, że był jakiś cel..plan na ożywienie turystyczne miasta. Czy było stać ich na niego, czy skorzystali z pieniędzy unijnych, też nie wiem. Wiemy jedno, że władza ich nic nie zamykała w ramach oszczędności, by znaleźć na to pieniądze.

      Jeśli chodzi o nasze miasto, to w okresie gdzie likwiduje się stołówkę dla dzieci i nie tylko, pod szyldem oszczędności, to wydanie obecnie 150 tys. na nową fontannę byłoby fanaberią. Ma ona swój klimat i może, tak jak pan sugeruje modyfikacja jej, uatrakcyjniłaby ją – to jednak temat na przyszłość. Jest wiele innych palących inwestycji do zrealizowania, inwestycji, które by wspomogły rozwój miasta czy ułatwiłyby nam życie w nim.

      • A gdzie napisałem że źle ?! Pańskie posty dużo wnoszą konkretów,których jak na lekarstwo.
        Z wyrazami szacunku za poświęcany czas,treść i pańskiej osoby.
        Pozdrawiam

  23. Lechu Hardziej najlepiej zostaw Pana Iwanow w spokoju gdyż do pięt mu nie dostajesz! Niech każdy popatrzy na siebie i swoje osiągnięcia!!!! Pan jesteś bez życiowego wątku więc lepiej nie zabierać głosu i nikogo nie obrażać!!!

    »
    Sprawa techniczna – proszę nie wpisywać adresu: http://O????,
    bo system traktuje to na poważnie co powoduje błąd „nieaktualnego linku”
    Moderator

  24. Od jakiegoś czasu wielu mieszkańców Lubania informowało mnie o prowadzonej przez L. Hardzieja propagandy oczerniającej moją osobę. Nie przywiązywałem do tego uwagi. Ale ostatni artykuł L.H, który ukazał się w Przeglądzie eu potwierdza, że taka nagonka ma rzeczywiście miejsce. Wypadało by wykonać rękodzieło na twarzy nominowanego do medalu „Za Zasługi Dla Miasta Lubania; może by się zresetował i zajął się jakąś uczciwą pracą, bo na tym polu teraz i przeszłości pochwalić się nie może. A ponieważ jestem za praworządnością, więc sprawa jest prawnie rozwojowa. Jako radny jestem w interesującej komisji Budżetowo -Gospodarczej, większość obrad jest prowadzonych na wyjazdach do lubańskich zakładów pracy i spółek miejskich, które funkcjonują dobrze, to dzięki spółkom mamy dobrą wodę, której nikomu nie zabraknie, nasze ścieki po oczyszczeniu wracają w postaci czystej wody do rzeki a odpady nie zalegają na lagunie jak to miało miejsce w przeszłości. Spółka PEC dzięki której mamy ciepło, coraz więcej chętnych indywidualnych mieszkańców jest zainteresowanych do przyłączają się do instalacji miejskiej przez co nad Lubaniem jest znacznie mniej dymów. ZGiUK wzorowe rozwiązanie gospodarki śmieciowej już po miesiącu wprowadzenia ustawy śmieciowej sortujemy 60% naszych śmieci. Inwestycje przewidziane na 2014 to drogi na obrzeżach miasta między innymi: w okolicach Kamiennej Góry, ul. Sikorskiego, ul. Kolejowa, droga do Renault Perfekta, ul Stara i inne, wartość inwestycji około 5 mil zł. Na pomoc społeczną w 2013 r. Rada Miasta przeznaczyła 5.549.300 zł. Znając potrzeby najuboższej ludności zorganizowaliśmy przy współpracy z proboszczami i Burmistrzem Miasta w pięciu lubańskich parafiach żywność, którą z nadwyżek podzielono w Polsce w następujący sposób: Bank żywności 48% Caritas Polska 33% Polski Komitet Pomocy Społecznej 14% i Polski Czerwony Krzyż 5%. Żywność na wartość 1043558,82 zł przeznaczona dla Caritas w Jeleniej Górze i okolic. Koordynatorami w Lubaniu za podział żywności,księgowość i co półroczne sprawozdanie do Caritasu dla 620 osób odpowiedzialni w poszczególnych lubańskich parafiach są pani Gąsiewicz, pani Z. Hałajko pan E. Soiński pan J. Hofbauer i M.Iwanow. Koszt transportu żywności pokrywa Burmistrz Miasta. Współpraca z Burmistrzem i lubańskimi parafiami układa się dobrze.

  25. Bardzo ładnie, panie Mieczysławie. Tylko – wie pan co?
    Nikogo nie interesuje kto co koordynuje, co Caritas a co Bank żywności, choć to teraz jest taką aparaturą oddychającą.
    Wie pan o czym marzy tysiące miast, miasteczek i gmin w Polsce?
    Jasne, że pan wie. Tak jak wszyscy. Nawet pan o trzy litery o tym nie wspomniał. Ba,nawet przez 15-18-lat nikt o tym nie wspomniał.
    A o czym to? Chyba to sprawujący z naszej decyzji mają wiedzieć.
    A nie wiedzą. więc co? dalej Caritas? To co pan napisał, nie jest nawet natchnione entuzjazmem, ale chwała, że się pan odezwał.

    pozdrawiam

  26. To Jan Hofbauer działa w parafialnym Caritasie? Przecież on wojował z kościołem jako żołnierz zawodowy WOP i zatwardziały, aktywny funkcjonariusz partii w latach 70 i 80! To są jakieś kpiny?! Słyszałem że teraz jest radnym i ma tam jakąś poważną funkcję, chyba przewodniczący jakiejś komisji i podobno rzucił klub Platformy Obywatelskiej na rzecz Lubańskiego Klubu Obywatelskiego z którego wywodzi się obecny burmistrz Lubania. No cóż zawsze był jak chorągiewka. Taki typ i charakter.

  27. Po owocach poznajmy nie tylko drzewo ale i ludzi, za działkę pod budowę kościoła Świętej Jadwigi,którą Rada Miasta przeznaczyła za wartość 1%,50% zapłacił kto? Jan Hofbauer. Ołtarz na Boże Ciało na mieszkaniu rodziny robi kto? Jan Hofbauer z rodziną. Za obraz ostatniej wieczerzy, który jest na ołtarzu w kościele,wykonał go pan Duma zapłacił kto? Jan Hofbauer. Żywność z Caritasu w swojej parafii do domów ludzi biednych dowozi własnym samochodem kto? Jan Hofbauer. Nagłośnienie w kościele wykonał i sfinansował kto? J.H z z rodziną. Tak oto teraz wojuje z Kościółem Pan Jan Howbauer. Obecnie jest radnym niezależnym. Serdecznie Pana pozdrawiam.

    • Dziękuję za wiarygodną informacje w imieniu tych dla których prawda w życiu jest ważna.

    • Czy Pan, Panie Mieczysławie Iwanow jest adwokatem Jana Hofbauera? Dlaczego on sam nie napisze i nie sprostuje tego co ja napisałem? Po mojemu to jest tak, że Jan Hofbauer chce się teraz wybielić i przypodobać wyborcom. Ale to co robił w wojsku Pan Bóg widział. A proszę mi wierzyć, że robił rzeczy niegodne katolika!
      Jeżeli wierzyć temu co ludzie mówią, to Pan również w wiadomym okresie działał aktywnie w strukturach partii, a podobno nawet żądał pan zwoływania czynów partyjnych i społecznych w niedziele, żeby ludzie nie mieli okazji pójścia do kościoła. Czy to jest prawda Panie Mieczysławie? Czy jest to po prostu stek pomówień? Pozdrawiam i liczę na Pańska odpowiedź.

      • Po prostu się Pan czepia. Zgodnie z naukami Kościoła, grzechy można odkupić, nawet te najcięższe, poprzez pokutę i poprawę. Przebaczenie i miłosierdzie jest cechą chrześcijanina jak dowodzi przypowieść o synu marnotrawnym. Tylko ludzie bez wiary nigdy nie wybaczają. Co do drugiej sprawy to przyjaciela poznaje się w biedzie, a nie adwokata – nie rozumie Pan, że „w zaparte” może iść każdy, trudniej nakłonić drugiego człowieka do wstawiennictwa – w tym jego wyższa wartość, tego wstawiennictwa oczywiście. Zatem o Panu Hofbauerze najlepiej świadczy posiadanie oddanego przyjaciela. To najlepsza rekomendacja, a nie ujma jak to pan sugeruje.

  28. Widzę,że szukamy źdźbła w oczach innych poszukajmy belki u siebie. Zachowuje się Pan jak pas transmisyjny powtarzając bzdury, wymyślane przez moich wrogów. Powiem panu kto nie ma wrogów nie zasługuje na przyjaciół. Polecam poczytać lekturę o Św.Pawle.

    • Prosiłem Pana o merytoryczne sprostowanie bądź potwierdzenie.Ale się jak widać nie doczekałem. Ja niczego Panie Mieczysławie Iwanow nie poszukuję i nie powtarzam tego co usłyszałem (plotek bądź faktów dotyczących Pana życia) Wykorzystując to forum chciałem podyskutować.I tyle.

  29. Tak- najlepiej przebaczyć i zapomnieć, a może jeszcze ich przeprosić za działania. Pozamieniali książeczki PZPR na różańce i raptem przypomnieli sobie o Panu Bogu i ochrzcili się. A co z poszkodowanymi przez nich? Może wypadałoby przynajmniej powiedzieć przepraszam. Teraz w nagrodę może ich wybrać do rady, na wójta, bo tam się pchają, żeby dalej gnębili społeczeństwo swoimi metodami, jak to robili przed laty. I tak się powinni cieszyć, że im społeczeństwo nie podziękowało za ich działania. A teraz będą pismo święte cytować. Może od razu ich wyświęcić? Uczyć na lekcji religii o nich nasze dzieci jako przykład nawrócenia.

  30. Proszę Państwa ale to ludzie wybierają! wtedy takie były czasy i sami ludzie dopasowywali się do nich i także chcieli życ spokojnie. Teraz też chcą ludzie spokoju, tolerancji i trochę życzliwości na co dzień. Zrobiliśmy się jak wilki!! każdy jak wróg patrzy tylko jak dokopać-Dlaczego??? Jeśli będzie w nas więcej życzliwości, uśmiechu i nie będziemy wyładowywać swoich frustracji i niepowodzeń na innych to i życie będzie lepsze i bardziej kolorowe. Więcej tolerancji.

    • Zrobiliśmy się jak wilki!! każdy jak wróg patrzy tylko jak dokopać-Dlaczego???
      To nie prawda. To władza i jej media kreują taki obraz społeczeństwa zgodnie z zasadą „dziel i rządź”.

  31. To prawda, że ludzie wybierają. Dlatego muszą wiedziec kogo wybierają. W szczególności młode pokolenie. I nie ma tu żadnego tłumaczenia, że takie były czasy, bo druga strona też chciała żyć spokojnie. Bez komunistycznej prawdy i ubeckiej propagandy. Za dzisiejszą sytuację państwa nie można nikogo oskarżać, bo takie są czasy.

  32. Jestem mieszkanką Olszyny, o której władzach tak wspaniale Pan pisze. Proszę tu trochę pomieszkać, z dala od centrum i dowie się Pan jak jest słodko. Inwestycje owszem, ale niestety nie liczą się kompetencje tylko ….

  33. Kim Pan jest Panie Misztal (jeśli to w ogóle Pana czy Pani prawdziwe nazwisko? Kto dał Panu prawo oceniać mojego tatę? Odkąd pamiętam, tata zawsze pomagał. Nieważne komu; biednym, powodzianom, szkołom,kościłowi. Mam dużo przykładów, których nie muszę wymieniać. Ci, którzy otrzymali pomoc, dzięki tacie, pamiętają o tym i to jest ważne – ich wdzięczność. Poza tym, co Pan za bzdury wypisuje o taty działaniach w wojsku? Ile ma Pan lat i co Pan takiego widział, czego Pan Bóg nie widział? To, że tata w WOP-ie pracował jako finansowiec, grał w piłkę w Łużycach, studiował na Akademii Ekonomicznej (którą i ja, i mój syn także skończyliśmy). Tato nie ma nic przed ludźmi i Bogiem do ukrycia. Jest dobrym człowiekiem, który nikogo nie skrzywdził, a chętnie pomaga ludziom w potrzebie (i to nie tylko w ramach Caritasu). Chyba Pan nie wie, to Panu powiem. To dzięki tacie razem z siostrą przyjęłyśmy Pierwszą Komunię świętą (nie w Lubaniu, bo takie były czasy), mój ślub kościelny odbył się także poza Lubaniem, chrzest syna także przy zamkniętych drzwiach. Gdyby to wszystko wyszło na jaw, tata miałby duże problemy w pracy. I Pan śmie mówić, że tylko Bóg wie, co mój tata robił. Oczywiście! Tylko Pan Bóg zna całą prawdę. Skoro jednak Pan jej nie zna, proszę nie szkalować dobrego imienia mojego taty. Ma Pan za mało informacji, które chciał Pan wykorzystać w brzydki sposób. Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli w gronie tak wspaniałej rodziny, jaką my tworzymy.

    • Prawo do oceniania Pani ojca dała mi demokracja. Jeżeli Pani szanowny tato nie chce być publicznie oceniany może złożyć mandat radnego i wówczas stanie się osobą prywatną i nie będzie oceniany przez wyborców i społeczeństwo tego miasta. Nie musi mi się Pani tłumaczyć kiedy i gdzie Pani i siostra przyjmowałyście Komunię Świętą, bo to bez znaczenia i nie ma nic wspólnego z moimi wpisami.
      Jeżeli chodzi o pomaganie biednym, to owszem Pani ojciec pomaga, zwłaszcza gdy zbliżają się wybory. A o stan moich informacji o Pani ojcu proszę się nie martwić i proszę uwierzyć, że mam ich naprawdę sporo.

  34. Pani Joanno. Napisała Pani wspaniały ,odważny komentarz. Niestety w naszym społeczeństwie krytykuje się ludzi, którzy bezinteresownie robią coś dla innych. Krytykują ich zazwyczaj ludzie, którzy nic sobą nie reprezentują, nic pozytywnego nie robią. Siedzą na tyłkach przed komputerem i oczerniają, obrażają, dołują. Inteligentny człowiek wie jaka jest prawda. Nie ma co się przejmować nic nie znaczącymi „osobnikami”. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego. Dużo zdrowia

  35. Panie Misztal vel. J.S. – bo tak się Pan nazywa? Może Pan napisać, że nazywa się Pan np. Wojciech Dupa, a i tak cały Lubań wie o kogo chodzi bo taka […]

    P.S.
    Znam Pana Hofbauera od 28 lat i powiem szczerze może mu Pan sznurowadła wiązać na kolanach bo on jest pistoletem, który ma kaliber, a Panu brakuje gwintu i kochones!!

    »
    Sprawdziłem i na pewno Wojciech Misztal to nie jest to J.S. związany z naszą Redakcją.
    Moderator

  36. {…}-to oznacza , że część tekstu została usunięta przez moderatora?

    • […] jest to oznaczenie w którym miejscu tekst został usunięty. W tym wypadku był to personalny atak na osobę trzecią wpisany przez osobę anonimową. Zgodnie z regulaminem staramy się takich tekstów nie publikować, choć czasem coś „się przeciśnie” niechcący. Z zasady nie usuwamy całości wpisów – czyli nie „banujemy”. Symbol […] wstawiamy zawsze tam gdzie ingerujemy, choć wolelibyśmy nie usuwać tekstów.

  37. Na prośbę moderatora oświadczam, że nie mam nic wspólnego z atakami i kontratakami na radnych miasta Lubania (vide wątek powyżej). Ktoś tu rozgrywa obrzydliwą prowokację. Nie po to lata całe walczę na łamach prasy (i poza nią) o cywilną odwagę osób publicznych, aby zniżać się aż tak i teraz podszywać się pod kogokolwiek. I o to proszę innych.
    Nie znam żadnego Pana Misztala, Misztala2 i… Misztalaxx. Swoje teksty mam zwyczaj podpisywać własnym IMIENIEM i NAZWISKIEM, nawet jeśli wypowiadam się na forum. Czynię to niezbyt często to fakt, będąc zaś od blisko 20 lat w redakcyjnym zespole PL mam możność stosowania różnych DZIENNIKARSKICH form wypowiedzi według jasnych standardów pod WŁASNYM nazwiskiem. A pełne dane do mnie są zawarte w zakładce kontakt PL.
    Janusz Skowroński

  38. Proszę moderatora o to,aby nie wpuszczać postów pod którymi ukrywa się osoba posługującą się moim imieniem i nazwiskiem, ponieważ godzi to bezpośrednio we mnie. Jeżeli Hofbauer ma nagle tylu adwokatów, to coś jest na rzeczy i ja wiem co! Dziękuję Bogu że nie mieszkam już w waszym mieście i nie muszę na co dzień widywać […]

    »
    Każdy wpis opatrzony Pana nazwiskiem jest wysłany z innego numeru IP więc trudno mi stwierdzić kto jest prawdziwy, a kto nie. Jeśli chciałby Pan utrzymać możliwość komentowania pod swoim nazwiskiem jednocześnie wykluczając nieuczciwe podszywanie się innych pod ten nick, proszę podać na pocztę redakcyjną swój adres e-mailowy. Zwrotnie dostanie Pan hasło umożliwiające zalogowanie się. Wtedy nikt oprócz Pana nie będzie miał prawa występowania pod Pana nazwiskiem.
    Moderator

  39. Komunikat Burmistrza Miasta Lubań

    Zgodnie z art. 35 ust. 1, 2, art. 37 ust. 1 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651, z późn. zm.), została przeznaczona do sprzedaży w formie przetargu ustnego nieograniczonego nieruchomość gruntowa zabudowana, położona w Lubaniu przy ul. Bankowej 8 (tj. działka nr 82 AM 4 Obręb III), stanowiąca własność Gminy Miejskiej Lubań.

    Zarządzenie Burmistrza Miasta Lubań Nr 154/2013 z dnia 25 września 2013 roku wraz z wykazem nieruchomości zostało podane do publicznej wiadomości z dniem 25 września 2013 poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta Lubań, ul. 7-ej Dywizji 14 na okres 21 dni.

    • A jak przyjdzie kolejna, jeszcze większa powódź i trzeba będzie ewakuować mieszkańców z ich domów to miasto postawi prowizoryczna kuchnię w namiocie, albo i bez namiotu, bo też go sprzedało.

  40. Panie Andrzeju proszę się na zapas nie martwić co będzie gdyby proszę zaufać Burmistrzowi ON ma pozytywne rozwiązania i scenariusze na wszelkie kataklizmy i z powodziami też większymi sobie poradzi nie lękajcie się a zaufajcie dobra rada od serca.

    • To jedna z ostatnich osób której można zaufać, a przejawia się to brakiem gospodarności z jego strony. Lepiej zlikwidować, sprzedać i problem z głowy. Przerzucanie likwidacji stołówki na radę i na odwrót. Gdzie wspólnie się jej pozbyli. To jest motto zaufania i szczerości? To są jego rozwiązania? Przysłowiowa małpa by to zrobiła za banana.