Tomek Podbucki z Lubania, wicemistrzem świata w Kumite
„Podwójny sukces Tomka Podbuckiego” – Tomek jest wicemistrzem świata w Kumite, a wraz z kolegami zajął również 3 miejsce drużynowo w Team Kumite Shobu Ippon men.
Pochodzący z Lubania reprezentant Polski w Karate Fudokan Tomek Podbucki osiągnął swój życiowy sukces. Po udanych startach w Mistrzostwach Polski i Europy przyszedł czas na mistrzostwa globu. Tomek wywalczył 3 miejsce w konkurencji Kumite Freestyle men +90. Do tego wraz z kolegami z reprezentacji i klubu WKSA Budokan Wrocław Mateuszem Osmólskim i Łukaszem Cieślakiem zajęli również 3 miejsce w konkurencji klasycznej Team Kumite Shobu Ippon men. Organizatorem zawodów, które odbyły się na przełomie listopada i grudnia w COS Wałcz był Polski Związek Karate Fudokan oraz Światowa federacja WTFSKF. Warto dodać, że honorowy patronat nad turniejem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.
SP

