Samorządowcy z Leśnej w Buchenwaldzie uczcili 80 rocznicę miłoszowskiego marszu śmierci (WIDEO)
Minęło 80 lat od marszu więźniów z obozu pracy położonego w obecnym Miłoszowie w Gminie Leśna do Buchenwaldu. Ten kilkusetkilometrowy przemarsz dla ponad połowy z nich zakończył się śmiercią. Z okazji rocznicy leśniańscy samorządowcy oraz działacze społeczni udali się do Buchenwaldu, by upamiętnić to wydarzenie.
Relację wideo z uroczystości przygotowała TV Lubań:
Data publikacji 25.03.2025 r.

Wielki szacun dla Panów za pamięć o ofiarach. Bardzo dobrze że powstają w Polsce tablice i pomniki upamiętniające miejsca kaźni zorganizowane przez III Rzeszę Niemiecką.
Proszę zawsze pisać, że to były niemieckie obozy i stworzone przez Niemców.
Przecież wiadomo powszechnie dzbanie, że to były niemieckie obozy, w dodatku w Niemczech, bo jak byś zapomniał to ci przypomnę że żyjemy na ziemiach należących kiedyś do Niemców.