Młodzi koszykarze z Gminy Wiejskiej Lubań zagrają w Turowie Zgorzelec
Trenerzy i koszykarze z Turowa Zgorzelec, wystąpili z ciekawą inicjatywą wprowadzenia nowego typu szkolenia. Na wzór klubów europejskich tworzą nowe grupy młodzieżowe młodzików, kadetów i juniorów. Planują odwiedzić wszystkie szkoły w powiecie zgorzeleckim i lubańskim. W poszukiwaniu nowych talentów obserwowali zdolności sportowe młodzieży gimnazjalnej. Trener Nicola Sawoč , specjalizujący się w trenowaniu młodzieży, wybrał kilku zdolnych chłopców. W następnej kolejności będzie proponował przyjazd do hali sportowej w Zgorzelcu aby zachęcić ich do wstąpienia do klubu.
Jest to szeroko zakrojony i kilkuletni program poszukiwania zdolnych, młodych sportowców realizowany przez dyrektora sportowego Grzegorza Ardeli. Istnieje ogromna szansa na to, że niektórzy uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Aleksandra Fredry w Pisarzowicach, osiągną poważne sukcesy w koszykówce.
Red./ GWL

