Mianowani i dyplomowani
Na ostatniej sesji rady powiatu lubańskiego dominował temat oświaty. Radnym została przedstawiona informacja o przygotowaniu szkół do nowego roku szkolnego oraz analiza stanu bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych powiatu lubańskiego, zostały także w budżecie wygospodarowane dodatkowe pieniądze na cele oświatowe. Ponadto wyróżniono nauczycieli, którzy uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego oraz wręczono akty nadania stopnia awansu zawodowego dwunastu nauczycielom.
Nauczyciele przed odebraniem aktów mianowania ślubowali rzetelnie pełnić swoje obowiązki wychowawcy i opiekuna młodzieży. Przy wręczaniu nauczycielom aktu nadania stopnia awansu zawodowego, Waleremu Czarneckiemu, staroście lubańskiemu towarzyszyli przewodniczący rady Kazimierz Kiljan oraz naczelnik wydziału edukacji, spraw społecznych i rozwoju Artur Zych.
Stopień nauczyciela dyplomowanego w roku szkolnym 2013/2014 otrzymali Damian Trawniczek, Rafał Klapetek, Joanna Bednarz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza w Lubaniu, Barbara Miszkowska, Marta Kabata, Grażyna Sawicka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu oraz ks. Janusz Barski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Lubaniu.
Gratulacje szacownego gremium z tytułu uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego otrzymali Marta Hnatejko, Monika Połetek, Magdalena Sibilska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu oraz Katarzyna Utnik-Bukład i Anna Mocna z Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Smolniku.
