Lubań. Filip Moryto złotym medalistą dolnośląskich zawodów pływackich

Filip Moryto
Mieszkaniec Gminy Wiejskiej Lubań i zawodnik UKS Orka Lubań Filip Moryto, w ostatnim czasie zdobył 6 złotych medali, podczas dwóch najważniejszych wydarzeń pływackich na Dolnym Śląsku.
Na pierwszym z nich – Dolnośląskiej Lidze Pływackiej „Swimmania”, jaka odbyła się 1 grudnia br. we Wrocławiu, Filip wywalczył 2 złote medale. Ten niebagatelny sukces zapewnił mu udany start na 100 m stylem grzbietowym i na 200 m stylem dowolnym, w efekcie czego zajął pierwsze miejsce w lidze wśród 12-latków.
Tydzień później 7 grudnia br. w Głogowie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie, które również przyniosły zawodnikowi UKS Orka Lubań duży sukces. Filip wziął udział w 4 wyścigach, zdobywając kolejno: złoty medal na 50 m stylem motylkowym, złoty medal na 100 m stylem dowolnym, złoty medal na 100 m stylem grzbietowym oraz złoty medal na 50 m stylem dowolnym.
Wójt Gminy Lubań Aleksandra Chomicz składa Filipowi serdeczne gratulacje sukcesów, oraz życzy motywacji do dalszej pracy i przekraczania własnych granic w dążeniu do kolejnych osiągnięć.

Źródło: Gmina Lubań.
Źródło zdjęć: FB-UKS Orka Lubań
Data publikacji 19.12.2024 r.
