Lubań. Druga edycja strzeleckich warsztatów metodycznych dla funkcjonariuszy WZD SG

W Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, funkcjonariusze Biura Zabezpieczenia Działań Komendy Głównej SG w Warszawie, przeprowadzili drugą edycję warsztatów metodycznych dla instruktorów wyszkolenia strzeleckiego, pionu zabezpieczenia działań tej formacji.
Warsztaty odbyły się w dniach 17-21 lutego br. i odbywały się na obiekcie strzelnicy OSS SG.
Podczas zajęć przedstawiono rozwiązania metodyczno-szkoleniowe z zakresu wyszkolenia strzeleckiego, wdrażanego przez Biuro Zabezpieczenia Działań KGSG.
Warsztaty obejmowały tematykę:
-celowników optoelektronicznych,
-strzelań treningowych z użyciem pistoletu,
-strzelania w ruchu,
-strzelania w taktyce,
-strzelań wysiłkowych.
Ćwiczenia miały na celu podniesienie efektywności przygotowania i doskonalenia funkcjonariuszy, do realizacji działań bojowych oraz wsparcia działań kontrterrorystycznych Policji.

Źródło: OSS SG w Lubaniu
Data publikacji 26.02.2025 r.
