Lawa 2016 – drugi dzień (WIDEO)
Wczorajsza odsłona Lawy 2016 minęła kolejowo, koncertowo i kabaretowo. Rano można było przejechać się do Leśnej szynobusem Kolei Dolnośląskich, a po południu i wieczorem uczestnicy obchodów święta miasta Lubań świetnie bawili się podczas przygotowanych przez Miejski Dom Kultury w Lubaniu występów i koncertów.
W drugim dniu Lawy 2016 czyli słynnego święta miasta mieszkańcy Lubania mogli m.in skorzystać z bezpłatnych przejazdów szynobusem Kolei Dolnośląskich na trasie Lubań – Leśna, gdzie czekał na nich bogaty program turystyczno – krajoznawczy przygotowany przez samorząd Gminy Leśna. Natomiast popołudnie to już wiele występów i koncertów.
-Gwiazdą wieczoru była Honorata Skarbek, natomiast wcześniej wystąpili legendarni Trubadurzy i Formacja Chatelet oraz Kabaret Czwarta Fala, a także soliści MDK i zespół Horyzont. Kilkutysięczna publiczność doskonale się bawiła, a to jest dla nas najważniejsze – mówi Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu Bartosz Kuświk
Mniej zainteresowani muzyką i występami kabaretowymi mogli skorzystać z ogródków piwnych, czy skosztować pieczystego z grilla.
Dzisiaj trzeci i ostatni dzień lubańskiego święta miasta, podczas którego gwiazdą wieczoru będzie znana i lubiana formacja Leszcze i Kacper Kuszewski. Początek koncertu o godzinie 20.00. Wcześniej odbędzie się tradycyjny DAR czyli Dzień Aktywnej Rodziny.
Galeria zdjęć:
Autor: Sławomir Piguła/wideo z koncertu Honoraty Skarbek eluban.pl/geleria zdjęć: eluban.pl i ŁCR









