Dla burmistrza Lubania sześć=kilkadziesiąt?
Zarząd Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wydał pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie lubańskiej podstrefy (byłe ZNTK) dla spółki Elettroplast Polska. Firma ta, do 2017 r. zainwestuje w Lubaniu ok. 2 mln zł i zatrudni 6 pracowników, a nie jak pisze na lubańskich portalach internetowych burmistrz Lubania, kilkudziesięciu.
Ostatnio mieszkańców Lubania obiegła wieść o firmie, która niebawem zainwestuje w Lubaniu i będzie zatrudniać nowych pracowników, przez co na terenie miasta zmniejszy się bezrobocie. Autorem artykułów, które ukazały się na dwóch miejscowych portalach internetowych jest sam burmistrz Arkadiusz Słowiński ( jeden z art. m.in.TUTAJ).
Faktem jest że Elettroplast Polska jest ostatnią, łącznie 107 firmą, której Zarząd Strefy w Kamiennej Górze wydał zezwolenie na prowadzenie działalności w 2013 roku. Ale Spółka już istnieje na terenie Lubania od kilku lat, a jej siedziba znajduje się na terenie byłych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego przy ul. Gazowej. Firma zajmuje się budową urządzeń do chemicznej obróbki powierzchni i w podstrefie Lubań, nakładami w wysokości ok 2 mln zł, do 2017 roku zagospodaruje niespełna hektarową działkę. W firmie znajdzie zatrudnienie kilka osób.
W obydwu materiałach (których linki podaliśmy wyżej) podpisanych przez burmistrza, jest napisane że Elettroplast Polska Sp. z o.o : cyt. „Do 2017 roku zamierza zainwestować w Lubaniu ponad 2 miliony złotych. Nieznana jest, póki co, dokładna liczba osób, które znajdą w firmie zatrudnienie. Ale na pewno będzie ich kilkadziesiąt”.
A jest to nieprawdą, bowiem jak nas poinformowała Prezes Zarządu KSSE Iwona Krawczyk – Spółka Elettroplast Polska zainwestuje w Lubaniu co prawda 2,250 mln zł, ale nie zatrudni kilkudziesięciu, tylko 6 pracowników.
Skąd zatem włodarz Lubania, miał informacje o zatrudnieniu w tej firmie pracowników na poziomie kilkudziesięciu osób, jeżeli zaprzecza temu KSSE, a nawet przedstawiciele spółki, którzy w rozmowie telefonicznej z nami stwierdzili, że wiadomość o kilkudziesięciu osobach które rzekomo mają być zatrudnione w przyszłości, w Elettroplast Polska jest „ lekko przesadzona” i odesłali nas po merytoryczną informację do Zarządu Strefy w Kamiennej Górze, bowiem do czasu oficjalnego wręczenia pozwolenia spółce na prowadzenie działalności w lubańskiej podstrefie, tylko KSSE jest władna w udzielaniu jakichkolwiek informacji na ten temat.
Czy artykuły burmistrza, które mogą sugerować jego sukces czy udział w tej inwestycji, są elementem rozpoczynającej się właśnie kampanii wyborczej, czy zaledwie przypadkową, przesadzoną i niesprawdzoną informacją?
ZR
Poniżej skany artykułów podpisanych przez burmistrza Lubania



Kłamczuszek? A może biedaczyna został, przez złośliwe osoby źle poinformowany. Tak czy inaczej jest to brak podstawowych zasad a może masochizm, bo strzelać sobie w stopy burmistrz uwielbia.
To niech teraz przeczytają ten artykuł ci, którzy są zaślepieni rzekomą prawdomównością pana burmistrza, to może im się otworzą oczy nareszcie.Teraz wiadomo na czym polegała kadencja Słowińskiego. Na wielkiej ściemie!
Elettroplast działa na strefie od wielu lat. Wcześniej była to Elettroplast Polska, później przejęli firmę włosi i było Elettroplast SPA, a teraz znów Elettroplast Polska. Sęk w tym, że taka zmiana to tak na prawdę żadna zmiana, bo firmą wciąż zarządza ta sama osoba, od samego początku. Po co te przekształcenia niech każdy sam sobie odpowie. Jednak mam nadzieje, że zainwestują wspomniane pieniądze. I może powstanie tych 6 miejsc pracy po 1600 zł brutto. Może Burmistrz znajdzie tam pracę po przegranych wyborach, ale dla całej jego świty zatrudnionej w Urzędzie i jego jednostkach to raczej miejsc nie starczy
Tonący brzytwy się chwyta. Nie ma się czym pan burmistrz pochwalić, to desperacko chwyta się cudzych osiągnięć, bo a nuż ludzie jemu przypiszą mały sukcesik. Kiedyś ktoś gdzieś napisał że Słowiński to chwalipięta do kwadratu. I to prawda, ale ja bym jeszcze dodał że on jest do kwadratu żałosny.
Sześć = kilkadziesiąt. Nowe miejsca pracy zgodnie z programem wyborczym z 2010 nie równa się realizacja programu wyborczego dzisiaj
Herr Bürgermeister się lekko zawiesił.Na bananowym portalu listonosza jest filmik w którym w/w Herr znowu nadaje o inwestycjach o których wiadomo już od pół roku,bo o czym ma nawijać.
Czyli inwestycje za zadłużenie to AS wyborczy Bürgermeister.