Bezpłatne SkiBusy Lubań – Świeradów Zdrój/Świeradów Zdrój – Lubań
Już od poniedziałku 13 lutego, ruszają bezpłatne SkiBusy z Lubania do Świeradowa oraz ze Świeradowa do Lubania. Miejscami odjazdów i przyjazdów SkiBusów będą: w Lubaniu Dworzec PKS Voyager przy Galerii Handlowej INBAG przy ul. Szarych Szeregów, a w Świeradowie dolna stacja Kolei Gondolowej. Kursy będą obsługiwane przez autobusy PKS Voyager.
Bezpłatne SkiBusy obsługiwane przez przez autobusy PKS Voyager Lubań, będą kursowały trzy razy dziennie przez cały okres ferii zimowych (od 13 do 26 lutego). Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem Urzędu Miasta Lubań i Urzędu Miasta Świeradów Zdrój. Taka forma wypoczynku zimowego zapewne stenie się atrakcją dla dzieci i młodzieży, pozostających podczas ferii w domu.
Świeradowianie przyjeżdżając do Lubania będą mogli skorzystać np z basenu MOSiR „Laguna” czy zrobić zakupy, natomiast dla Lubanian będzie to doskonała okazja aby poszusować na nartach, na słynnej „Gondoli”, pójść w góry lub skorzystać z tamtejszego aqaparku w hotelu „Malachit” czy zwiedzić uzdrowisko.
Początkowym i jednocześnie końcowym przystankiem w Świeradowie Zdroju będzie stacja dolna Kolei Gondolowej, a w Lubaniu Dworzec Autobusowy PKS Voyager przy Galerii Handlowej INBAG przy ul. Szarych Szeregów.
Rozkład jazdy SkiBusów w okresie ferii zimowych od 13 do 26 lutego (codziennie):
Odjazdy z Lubania (Dworzec Autobusowy PKS Voyager Lubań przy Galerii Handlowej INBAG ul. Szarych Szeregów): 9.00, 11.40, 16.50.
Odjazdy ze Świeradowa Zdroju (Dolna stacja Kolei Gondolowej): 10.20, 15.30, 22.15.
UWAGA! SkiBusy będą przewoziły tylko narciarzy – dzieci, młodzież i dorosłych. Autobus nie będzie zatrzymywał się na dworcu w Świeradowie Zdroju. SkiBusy nie są autobusami kursowymi.
Autor: Sławomir Piguła
