Radiowóz dla lubańskiej Policji od Powiatu Lubańskiego
Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu wzbogaciła się o nowy radiowóz, którego zakup współfinansował Powiat Lubański. Kluczyki do nowego pojazdu na ręce szefa lubańskiej policji mł. insp. Norberta Kurendy symbolicznie przekazał Starosta Lubański Walery Czarnecki podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu Lubańskiego.
Nowy oznakowany radiowóz to Opel Astra z dynamicznym silnikiem benzynowym o pojemności 1600 cm sześciennych. Radiowóz jest wyposażony w sygnalizację świetlno-dźwiękową i nowoczesne, cyfrowe środki łączności.
Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu mł. insp. Norbert Kurenda podziękował samorządowcom za wsparcie finansowe, umożliwiające doposażenie jednostki w kolejny nowoczesny pojazd.
Pojazd wykorzystywany jest w służbie patrolowo-interwencyjnej i wspomaga pracę lubańskich funkcjonariuszy. Koszt dofinansowania przez Powiat Lubański radiowozu to połowa jego ceny czyli kwota 35 tys. zł.
Autor: powiatluban.pl/Red.

