Kolędowali w Pisarzowicach
Już po raz szósty w Pisarzowicach, w Gminie Wiejskiej Lubań odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Celem imprezy, której jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu jest kultywowanie tradycji kolędowania, przypominanie często zapomnianych pastorałek i prezentowanie wokalnych talentów. Wspólne śpiewanie kolęd również jednoczy mieszkańców Gminy w tym szczególnym czasie.
W świetlicy wiejskiej w Pisarzowicach licznie zgromadzeni soliści i zespoły wystąpiły na scenie prezentując nowoczesne kolędy jak i tradycyjne pastorałki. Jury w tym roku miało wyjątkowo trudne zadanie ponieważ gościliśmy rekordową ilość występujących. Na scenie łącznie zaprezentowało się ponad 100 osób. Czy można wymarzyć sobie piękniejsze wprowadzenie w świąteczny nastrój – kto nie był i nie słyszał niech żałuje. Przegląd rozpoczęła swym występem członkini tegorocznego jury Magdalena Januszkiewicz – Buras. Laureatka programu telewizyjnego „Szansa na sukces” i członkini zespołu Mythos. Tworzy go wraz z mężem Janisem Buras, który na naszym przeglądzie zajął zaszczytne miejsce przewodniczącego komisji. W skład jury weszła również Karina Semków, absolwentka szkoły wokalu i emisji głosu w Zielonej Górze. Spośród licznie prezentujących utwory świąteczne, komisja wyłoniła czterech laureatów. Wśród solistów w kategorii dziecięco-młodzieżowej zwyciężyła Aleksandra Winiarczyk, reprezentująca grupę wokalną GOKIS z Kościelnika. W kategorii dorosłych Weronika Dacyszyn przedstawicielka zespołu ludowego „Marysieńki ” z Radostowa. Wśród zespołów na podium znaleźli się „Świąteczny zryw”, który reprezentował Radę Rodziców ze szkoły podstawowej w Pisarzowicach oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pisarzowicach. Wszystkie zespoły i soliści za udział w przeglądzie, otrzymali pamiątkowe statuetki.
Galeria zdjęć z imprezy TUTAJ
