Przedszkolaki z Akademii Malucha w US
W czwartek 20 listopada, mali Akademicy z Niepublicznego Przedszkola Językowego Akademia Malucha wyruszyli do kolejnego urzędu, w ramach realizowanego w placówce projektu „Z Akademii Malucha wyruszamy – urzędy, instytucje, zakłady pracy zwiedzamy”. Tym razem odwiedzili Urząd Skarbowy w Lubaniu.
Naszych maluchów przywitała Pani Naczelnik Urzędu Skarbowego w Lubaniu Barbara Czarnecka. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wielu rzeczy na temat potrzeby funkcjonowania takiej instytucji. Pracownicy urzędu wyjaśnili małym Akademikom w sposób przystępny i dostosowany do ich wieku co to jest budżet, co to są podatki, czemu służą i dlaczego należy je płacić. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak bardzo przydatnym dokumentem jest paragon, dlaczego jest tak ważny i warto go zawsze brać po dokonanych zakupach. Profesjonalne przygotowanie pracowników Urzędu Skarbowego do spotkania z dziećmi, wzbogaciło je w nowe pojęcia. Słodki poczęstunek, upominki i dyplomy szeryfa podatnika, były miłymi niespodziankami, które Akademicy otrzymali na zakończenie spotkania.
Więcej zdjęć z wizyty TUTAJ
Autor: Akademia Malucha


