Posiedzi za kradzież i rozbój
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. 39-letni mieszkaniec Lubania był już wcześniej karny m.in. za tego rodzaju przestępstwa. Sąd zastosował wobec mężczyzny areszt na okres 3 miesięcy.
39-latek dokonał kradzieży alkoholu w jednym ze sklepów w Lubaniu, a następnie użył przemocy fizycznej wobec jednej z pracownic sklepu. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę, który jak się okazało dokonał wcześniej jeszcze kradzieży elektronarzędzi i był już karany za włamania oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy w sprawie pozwolił na skierowanie wniosku do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku i sprawca trafił do aresztu.
Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
