Próbowali okraść kościół
Trzeba mieć tupet, by w niedzielne popołudnie włamywać się do kościoła i próbować zrabować zawartość jednej ze skarbon.
Takim tupetem i wprost bezczelnością wykazali się złodzieje, którzy 14 września – w niedzielę – pomiędzy ostatnią dopołudniową a wieczorną mszą pokonali siłą kratę zabezpieczającą drzwi świątyni parafii pod wezwaniem Świetej Trójcy, a następnie dobrali się do jednej ze skarbon usytuowanej w pobliżu wejścia. Na szczęście złodziejom nie udało się jej otworzyć, i prawdopodobnie spłoszeni przez kogoś, odeszli z kwitkiem. Ksiądz proboszcz Jan Lombarski z żalem opowiadał parafianom o tym fakcie, podkreślając ludzką obojętność, bo przecież niemożliwe jest, aby w niedzielne popołudnie nikt tego zajścia nie widział. W każdym razie nikt nie zareagował. I to jest przykre, ale niestety współcześnie coraz częstsze.
Autor: Teresa Kraska (ZL)

bardzo przykry incydent zainspirowane przez szatana .Panie Andrzeju dlaczego Pan nic nie pisze o akcji Caritasu do Lubania trafiło 1.5 tony jabłek które trafiły do potrzebujących transport opłacił Burmistrz Pan Arkadiusz i jeszcze jedno jeżeli jesteśmy przy tematyce kościelnej będziemy mieli po konsultacjach społecznych św.Marię patronkę Lubania to bardzo radosna wiadomość .
a gdzie zdjęcie i notka o autorze?