Lubańscy policjanci świętowali
W auli Szkoły Muzycznej I st. im Oskara Kolberga w Lubaniu odbyły obchody Święta Policji. Podczas akademii funkcjonariusze i pracownicy lubańskiej Policji otrzymali awanse, nominacje na wyższe stopnie, odznaczenia oraz nagrody. Uroczystość uświetnił koncert uczniów i nauczycieli szkoły.
W uroczystości wzięli udział: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Tomasz Miłkowski, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele instytucji i służb współpracujących z Policją oraz emeryci policyjni oraz rodziny policjantów.
Z okazji święta policjantom wręczono awanse: w korpusie oficerów starszych na stopień młodszego inspektora awansował Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu – podinsp. Norbert Kurenda, w korpusie aspirantów awansowało 19 funkcjonariuszy, w korpusie podoficerów – 3, w korpusie szeregowych – 3.
Prezydent RP nadał złoty medal za długoletnią służbę Pani Annie Wiatrowskiej oraz brązową odznakę funkcjonariuszowi asp.
Grzegorzowi Hanka.
Komendant Główny Policji wyróżnił 1 policjanta, a Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu 5 funkcjonariuszy. Policjanci zostali również wyróżnieni nagrodami przez władze samorządowe. Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu za sumienne i rzetelne wykonywanie obowiązków służbowych wyróżnił 2 pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.
Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Tomasz Miłkowski w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu oraz Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych na Dolnym Śląsku wręczył podziękowania dla wieloletniego Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu insp. w stanie spoczynku Tadeusza Sumara.
Na zakończenie uroczystości odbył się koncert uczniów i nauczycieli ze Szkoły Muzycznej I sp. im. Oskara Kolberga.
Autor: nadkom. Dagmara Hołod


