Są pieniądze na odbudowę po powodziach
We wtorek 25 lutego w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzki Wiceminister Administracji i Cyfryzacji Stanisław Huskowski wraz z Wojewodą Dolnośląskim Aleksandrem Markiem Skorupą wręczył promesy powodziowe przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego z Dolnego Śląska.
Dofinansowanie przeznaczone jest na remonty lub odbudowę infrastruktury zniszczonej bądź uszkodzonej w powodziach i zdarzeniach mających znamiona klęsk żywiołowych.
Pomoc udzielana jest z rezerwy celowej budżetu państwa. Wręczane we wtorek promesy stanowią kontynuację pomocy udzielonej gminom i powiatom Województwa Dolnośląskiego w latach ubiegłych (2009 – 2013). Łączna wysokość przyznanych promes w tej transzy to 75 mln złotych.
Największymi beneficjentami tegorocznej pomocy z budżetu państwa są:
- Gmina Olszyna 6,5 mln złotych,
- Powiat Kamiennogórski 4 mln złotych,
- Powiat Lubański 3,75 mln złotych,
- Powiat Lwówecki 3,75 mln złotych, Powiat Kłodzki 3,5 mln złotych
(w sumie 79 jednostek samorządu terytorialnego).
Red.
