Witajcie wakacje! (GALERIA ZDJĘĆ)

Za nimi 10 miesięcy wytężonej nauki, ale także wspólnej zabawy, wycieczek, praktyk, szkoleń i warsztatów. Uczniowie naszych szkół średnich, podobnie jak ich koleżanki i koledzy w całym kraju, idą na upragnione wakacje.
W piątek 26 czerwca, uczennice i uczniowie szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Lubański – Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiwicza, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej oraz Zespołu Szkół Elektryczno – Machanicznych im. Stefana Drzewickiego w Lubaniu, po raz ostatni pojawili się w swoich placówkach, by odebrać świadectwa i oficjalnie zakończyć rok szkolny 2025/2026. Ten moment był pełen emocji i radości z osiągniętych sukcesów, ale także refleksji nad wspólnie spędzonym czasem.
W uroczystych apelach z okazji zakończenia nauki, w uczestniczył Starosta Lubański Zbigniew Zjawin wraz Wicestarostą Konradem Rowiński. Dzień wcześniej, 25 czerwca, miało również miejsce zakończenia roku szkolnego w Szkole Muzycznej I Stopnia im. Oskara Kolberga w Lubaniu, na którym gościł Starosta Zbigniew Zjawin. Uroczystość ta zorganizowana została w sali widowiskowej MDK.
W trakcie przemówień na apelach Starosta Zbigniew Zjawin oraz Wicestarosta Konrad Rowiński, w imieniu swoim oraz Zarządu Powiatu i Rady Powiatu Lubańskiego, gratulowali uczennicom i uczniom wytrwałości oraz sukcesów. Dziękowali dyrektorom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz rodzicom za cierpliwość, wytrwałość i sprawne funkcjonowanie szkół, a także życzyli wszystkim wspaniałego, wakacyjnego wypoczynku.
–W imieniu swoim oraz Zarządu Powiatu i Rady Powiatu Lubańskiego, Gratuluję uczniom wytrwałości i sukcesów, zarówno tych dużych, jak i małych. Dziękuję nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji szkół za trud, a rodzicom za wsparcie i współpracę. Życzę wszystkim pięknych, bezpiecznych i radosnych wakacji. Z dala od szkolnych ławek, ale blisko przyjaciół, przygód i dobrej zabawy. Życzę także szczęśliwego powrotu do nauki w dniu 1 września – Zbigniew Zjawin Starosta Lubański.
Na szkolnych apelach nie zabrakło wzorowych uczniów, którzy za ciężką pracę i sumienność otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem. Było to wyróżnienie nie tylko za wysokie oceny, ale także za systematyczność i zaangażowanie w naukę. Oprócz tego wręczano nagrody i dyplomy także tym, którzy osiągali sukcesy w sporcie, dzięki czemu szkoły mogły pochwalić się wszechstronnym rozwojem swoich wychowanków. Szczególną dumą napawał fakt, że wśród uczniów znaleźli się także ci, którzy zachowali 100% frekwencję przez cały rok szkolny. Ich wytrwałość i odpowiedzialność zostały szczególnie docenione.
W każdej z placówek dyrektorzy dziękowali uczniom, nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym szkół, za wspólny, wyjątkowy rok pełen wyzwań i osiągnięć. Zwracali uwagę na trudności i dynamikę mijającego roku, podkreślając zarazem, jak ważne są zaangażowanie i wzajemna współpraca w edukacji i wychowaniu.
Na zakończenie wszystkich uroczystości życzenia udanych, bezpiecznych i pełnych odpoczynku wakacji były wyraźnym sygnałem, że nadszedł czas zasłużonej, 2-miesięcznej przerwy i relaksu po blisko roku ciężkiej pracy.

SP, data publikacji 26.06.2026 r.

Komentarze
Witajcie wakacje! (GALERIA ZDJĘĆ) — Brak komentarzy
HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>