Gmina Olszyna. Łyżwiarka Basia Stefaniak z kolejnym złotem w Czechach (WIDEO)
Bardzo dobrze zapowiadająca się łyżwiarka Basia Stefaniak, mieszkanka Gminy Olszyna która na co dzień trenuje łyżwiarstwo figurowe w klubie sportowym BK Variace w czeskim Libercu, zdobyła złoty medal na ogólnoczeskich zawodach z tej dyscypliny sportu.W mistrzostwa które nosiły nazwę: XII Krajowy Memoriał Karla Diviša w Łyżwiarstwie Figurowym na Lodzie, mających miejsce 8 listopada br. w Dvůr Králové nad Łabą, Basia wystartowała w kategorii „Žačky nejmladsi” (Żaczki), w przedziale wiekowym 8-10 lat i swoim występem zdeklasowała konkurencję. Jury nie miało wątpliwości i uznało Basię za najlepszą zawodniczkę w kategorii Żaczków, przyznało jej złoty medal i pierwsze miejsce na podium. To pierwszy medal jaki zdobyła Basia w rozpoczynającym się własnie sezonie 2025/2025. Ale w tym roku nie pierwszy, bowiem w kwietniu Basia zdobyła również złoto w Finale Klubowego Pucharu Czech.
Warto przypomnieć że Basia Stefaniak ma 9 lat, mieszka w Karłowicach i jest zawodniczką libereckiego klubu od 2023 r. gdzie ćwiczy pod czujnym okiem trenerów: Juraja Sviatko, Hany Urbankovej i Petry Chudobovej. Ale swoją przygodę z łyżwiarstwem zaczynała w Niemczech, w wieku lat 6. I choć trenuje dopiero od 3 lat, to już odnosi znaczące sukcesy. Być może jesteśmy świadkami narodzin nowej gwiazdy polskiego łyżwiarstwa figurowego i godnej następczyni Anny Rechnio.
Gratulujemy Basi sukcesu i trzymamy za nią kciuki!
Obejrzyj fragment występu Basi na lodowisku w Dvůr Králové:


SP
Data publikacji 14.11.2025 r.
