Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Szturm na lubańską szkołę SG (WIDEO TV Lubań)

Niezwykły, a zarazem sympatyczny szturm przeżyli 4 czerwca funkcjonariusze i pracownicy Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Rano o godzinie 9.00 otwarto bramy Ośrodka dla mieszkańców Lubania i okolic. Ogromną część odwiedzających stanowiły dzieci z terenu naszego subregionu.

Relację z wydarzenia przygotowała TV Lubań:

Dla  osób, które skorzystały  z zaproszenia przygotowano pokaz specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego przez dolnośląskie służby mundurowe. Najokazalej prezentowały się pojazdy 23. Śląskiej Brygady Artylerii  w Bolesławcu oraz Państwowej Straży Pożarnej z Lubania. Nie mniej emocji budziły pokazy sprzętu Policji, GOPR – u, Służby Więziennej, IV Referatu Realizacji ze Zgorzelca oraz Dolnośląskiego Urzędu Celno – Skarbowego z Wrocławia. Celnicy przygotowali wystawę przedmiotów ujawnionych i zabezpieczonych podczas kontroli celnej. O wrażenia i pozytywne emocje dla gości zadbała również kadra Ośrodka.

Dziś każdy mógł sprawdzić umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pojeździć na quadach, postrzelać z broni pneumatycznej, przygotowanej przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 KS Commando. W punkcie malowania twarzy można było przemienić się w postać z bajki lub groźnego filmu.

Zgromadzeni na terenie jednostki goście z chęcią przymierzali hełmy, kamizelki, a także próbowali swoich sił w strzelaniu do celu. W tym szczególnym dniu nie zabrakło punktu informacyjnego przygotowanego przez instruktorów z Zakładu Kynologii oraz czworonożnych podopiecznych. Punktem kulminacyjnym był dynamiczny pokaz działania funkcjonariuszy z Zakładu Zabezpieczenia Działań oraz słuchaczy szkolenia podstawowego i podoficerskiego. Szybka i głośna akcja zakończyła się zatrzymaniem niebezpiecznych sprawców przestępstwa. Nad całością imprezy czuwały nasze maskotki, z którymi przedszkolaki i młodzież szkolna mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia

Naszym małym gościom udało się również usiąść za sterami znajdującego się na terenie Ośrodka samolotu. Nagrodą dla organizatorów, za  przygotowanie Dnia Otwartego był  uśmiech i radość gości opuszczających bramy Ośrodka.

Autor: OSS SG w Lubaniu