Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

OSS SG: trenowali na pojazdach ATV

8 czerwca br. grupa funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego i Podlaskiego Oddziału SG, ukończyła pierwszą w tym roku edycję pięciodniowego kursu doskonalącego pn. „Doskonalenie jazdy pojazdami ATV z wykorzystaniem urządzeń GPS – poziom zaawansowany” przeprowadzonego przez instruktorów z Zakładu Ogólnozawodowego lubańskiej szkoły Straży Granicznej.
Głównym celem pierwszej części kursu było doskonalenie umiejętności poruszania się pojazdami ATV nabytymi na I etapie szkolenia,  które mają wpływ na poziom bezpieczeństwa funkcjonariuszy w trakcie wykonywania zadań służbowych. Druga część to doskonalenie umiejętności nawigowania w nieznanym terenie za pomocą mapy i odbiornika GPS. Uczestnicy szkolenia mieli za zadanie odnajdywanie się w terenie, wyznaczanie punktów oraz planowanie tras przemarszu i przejazdów.
Kurs zakończył się sprawdzianem nabytych umiejętności. Funkcjonariusze, pomimo niewielkich problemów z orientowaniem mapy i obsługą urządzenia GPS, w zaplanowanym czasie dotarli do wyznaczonych punktów i tym samym zaliczyli II etap szkolenia.
Galeria zdjęć:

Autor: OSS SG/Red.