Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu

Zadbaj z nami o swoją przyszłość

Jeżeli w życiu kierujesz się pasją i fantazją oraz pragniesz rozwijać swoje talenty, postaw na zawody z przyszłością!

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych to szkoła z ponad 50-letnią tradycją. Placówka oferuje kształcenie w atrakcyjnych zawodach we współpracy z przedsiębiorcami i uczelniami wyższymi z całej Polski.

Jej atutem jest:

  • nowoczesna baza techno – dydaktyczna;
  • organizacja procesu nauczania w specjalistycznych pracowniach przedmiotowych i komputerowych oraz firmach symulacyjnych;
  • innowacje pedagogiczne;
  • realizacja programów edukacyjnych finansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz udział uczniów w projektach współpracy międzynarodowej (Erasmus+ – praktyki zagraniczne);
  • e–edukacja;
  • szeroka oferta zajęć rozwijających uzdolnienia uczniów i przygotowujących do egzaminów maturalnego i potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie;
  • nauka języków obcych na różnych poziomach zaawansowania;
  • zajęcia sportowo – rekreacyjne;
  • atrakcyjne wycieczki przedmiotowe i turystyczne;
  • zaangażowanie w wolontariat oraz życie kulturalne i społeczne miasta i regionu.

Technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz

Kadra pedagogiczna to wysoko wykwalifikowani nauczyciele z uprawnieniami egzaminatorów OKE. Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym we wszystkich prowadzonych zawodach. Uczniowie ZSOiZ z powodzeniem biorą udział w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych, a absolwenci uzyskują bardzo wysokie wyniki na egzaminach zewnętrznych, szczególnie potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

W 2016 roku zajęliśmy V, VII i XIII miejsce w Polsce w rankingu Perspektywy w zawodach technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa i technik ekonomista. Warto również podkreślić, że w rankingu Egzaminów Zawodowych 2016 zajęliśmy 38 miejsce w Polsce i 2 w województwie.

Ofertę szkoły poszerza Centrum Kształcenia Ustawicznego umożliwiające zdobycie nowych kwalifikacji na bezpłatnych kursach zawodowych.

Szkoła i boisko


Dane teleadresowe:
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego

Bolesławiec, ul. Komuny Paryskiej 6
Tel. 75 732 40 09
Fax. 75 732 39 83
e-mail: zsoiz1@poczta.onet.pl
www.sucharski.edu.pl, www.cku.boleslawiec.pl, bibliotekazsoiz.blogspot.com
Fanpage Facebook
www.facebook.com/zsoizwboleslawcu/
www.facebook.com/bibliotekazsoiz/
Gadu Gadu 34 60 86 82


Oferta edukacyjna szkoły na rok szkolny 2017/2018 r.

Nazwa zawodu / profilu Przedmioty rozszerzone Liczba miejsc Charakterystyka zawodu/profilu
technik ekonomista – język obcy nowożytny (angielski, niemiecki), – geografa 30 Zawód technika ekonomisty stwarza duże szanse zatrudnienia na różnorodnych stanowiskach pracy. Nabyte umiejętności zawodowe umożliwiają absolwentowi utworzenie i prowadzenie własnej działalności oraz zatrudnienie na wielu stanowiskach w różnych jednostkach organizacyjnych.

Ekonomiści są osobami cenionymi na rynku pracy, ponieważ posiadają umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów występujących we współczesnych przedsiębiorstwach. Oczekiwania pracodawców nakierowane są na praktyczne umiejętności podczas wykonywania czynności zawodowych zgodnych z opisem stanowisk pracy zawartych w Standardach kwalifikacji zawodowych, związanych między innymi z polityką zatrudnienia, naliczaniem wynagrodzeń, rozliczaniem ubezpieczeń i podatków, księgowością, obrotem pieniężnym, zaopatrzeniem, sprzedażą, gospodarką magazynową, rozliczaniem produkcji, wykonywaniem prac biurowych.

technik żywienia i usług gastronomicznych – język obcy nowożytny (angielski, niemiecki), – biologia 30 Gastronomia jest branżą usługową. Technik żywienia i usług gastronomicznych jest przygotowany do wykonywania różnych zadań zawodowych zarówno dotyczących planowania produkcji, jak i świadczenia usług żywieniowych konsumentom. Rynek usług gastronomicznych rozwija się stale, ponieważ w Polsce w dalszym ciągu ilość zakładów jest dużo niższa niż w społeczeństwach zachodnich. Dlatego będą tworzyć się nowe miejsca pracy dla technika żywienia i usług gastronomicznych.
technik hotelarstwa – język obcy nowożytny (angielski, niemiecki), – geografa 15 Kondycja branży hotelarskiej w Polsce jest coraz lepsza. W ostatnich latach obserwujemy wzrost zainteresowania rodzimych oraz międzynarodowych sieci hotelowych polskim rynkiem, szczególnie w segmencie hoteli ekonomicznych. Polska odzyskuje miano recepcji turystycznej z liczącą się bazą noclegową. Potrzeba kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa wynika między innymi z tego, że jesteśmy członkiem Unii Europejskiej, a co za tym idzie, aktywnym uczestnikiem jej systemu ekonomiczno-społecznego. Wzrastające zapotrzebowanie na szeroko pojęte usługi, w tym turystyczne i hotelarskie, jest trendem dominującym. Aby skutecznie działać na zglobalizowanym, konkurencyjnym rynku, trzeba być dobrym fachowcem, znać języki obce, znać branżę i nowoczesne trendy w niej występujące, ale jednocześnie pamiętać o świadczeniu tradycyjnej gościnności. Hotel XXI wieku to nie tylko nowoczesny i świetnie wyposażony budynek, ale przede wszystkim kompetentny, wykwalifikowany, uprzejmy i gotowy służyć gościom personel hotelowy. Inwestowanie w kształcenie ludzi świadczących usługi gościnności połączone z zaawansowaną technologią i wiedzą o gościach, pozwalają na szybszy zwrot poniesionych kosztów, a więc poprawę rentowności kapitałowej branży hotelarskiej.
technik organizacji reklamy – język obcy nowożytny (angielski, niemiecki), – geografa 15 Reklama jest ściśle związana z gospodarką rynkową, w której problem stanowi nie tyle wytworzenie jakiegoś produktu lub usługi, ile jego sprzedanie. Nasilająca się konkurencja na rynku powoduje, że przedsiębiorcy potrzebują pracowników przygotowanych do wykonywania usług reklamowych, pozyskiwania zleceń i pośrednictwa w ich wykonywaniu oraz wyszukiwania klientów zainteresowanych konkretnymi usługami reklamowymi. Technik organizacji reklamy powinien docierać do odbiorców różnymi środkami reklamy, skutecznie oddziaływać na ich pozytywne postawy, emocje, przekonania. Dlatego w procesie dydaktycznym kładziemy nacisk na kształtowanie rożnych cech i postaw, a w szczególności komunikatywność, odpowiedzialność i systematyczność w działaniu, umiejętność prowadzenia negocjacji, kształtowania prawidłowych stosunków interpersonalnych, łatwość nawiązywania kontaktów, stosowanie się do zasad prawa, etyki i kultury zawodowej. Ważnym celem procesu kształcenia w tym zawodzie, jest również wyposażenie absolwenta w taki zakres wiedzy i umiejętności o charakterze ekonomicznym, który pozwoli na komunikowanie się i kształtowanie konsumpcji w skali makro- i mikroekonomicznej. Po ukończeniu szkoły absolwent może kontynuować naukę na wybranej uczelni, a także samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą.
technik spedytor – język obcy nowożytny (angielski, niemiecki), – geografa 15 Transport i spedycja należą do rozwijającej się gałęzi gospodarki w naszym kraju. Technicy spedytorzy należą do grupy poszukiwanych pracowników. Spedytor może pracować w przedsiębiorstwach logistycznych, spedycyjnych, transportowych, agencjach obsługi portów morskich, lotniczych oraz we wszystkich przedsiębiorstwach spedytujących wyprodukowane towary oraz w hurtowniach zaopatrujących placówki handlowe.
technik ceramik – język obcy nowożytny (angielski, niemiecki), – historia sztuki 15

Przemysł ceramiczny jest niezwykle prężnie rozwijającą się gałęzią przemysłu branży budowlanej, w której jest znaczący niedobór kadry technicznej średniego stopnia. Dzisiejsza ceramika – to przemysł nowoczesny. Wszechstronny rozwój technologii znalazł odbicie w dynamice wzrostu produkcji wyrobów przemysłu ceramicznego. Obecny przemysł ceramiczny dostarcza wysokiej jakości wyrobów spełniających wymagania użytkowników wyrobów ceramicznych. Systematyczne szkolenia i zatrudnienie pracowników wykształconych w zawodzie ceramika podnosi świadomość i umiejętności techniczno-organizacyjne przedsiębiorstwa. Pracując w zespołach, pracownicy krok po kroku analizują istniejące ogniska marnotrawstwa, planują ich redukcję i wdrażają zaplanowane działania. Włączając coraz więcej osób w pracę zespołową oraz umożliwiając im czas na rozwiązywanie problemów przedsiębiorstwo przechodzi transformację swojej kultury pracy i staje się myślącą organizacją. Zawód technika ceramiki stwarza duże możliwości zatrudnienia w branży ceramicznej.

kucharz 15 Gastronomia, w obszarze której pracuje kucharz, jest branżą usługową. Rynek gastronomiczny jest wciąż rozwijającym się. W Polsce rynek lokali gastronomicznych nie jest nasycony. W Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych od lat odznacza się trend coraz częstszego spożywania posiłków poza domem i korzystania z usług gastronomicznych nawet z okazji dotychczas bardzo rodzinnych uroczystości i świąt, jak np. kolacja wigilijna. Już obecnie, na podstawie ofert pracy, zamieszczanych w różnych mediach należy wnioskować, że kucharz to jeden z najmniej obarczonych ryzykiem bezrobocia zawodów.

Popularności zawodu sprzyja fakt, że wielu kucharzy stało się postaciami medialnymi; inną przyczyną jest możliwość zatrudnienia na rynku europejskim.

cukiernik 15 Cukiernictwo jest zawodem, który wymaga odpowiedniego przygotowania do wykonywania zadań zawodowych. Rynek pracy poszukuje ludzi, którzy posiadaliby właściwe kwalifikacje nabyte w toku kształcenia zawodowego. Cukiernictwo przemysłowe wiąże się z posiadaniem wiedzy i umiejętności na temat obsługi maszyn i urządzeń. Jednak cukiernictwo to przede wszystkim praca rzemieślnicza. Potrzebny jest zatem pracownik, który z zaangażowaniem i fachowością wykonywałby swoją pracę.

Analiza internetowych ofert pracy, wykazała, że na rynku pracy poszukiwani są wykwalifikowani cukiernicy ze znajomością tradycyjnych metod produkcji wyrobów cukierniczych oraz nowoczesnych trendów.

 

Technik Spedytor


Informacje rozszerzone o funkcjonowaniu szkoły

Wyniki maturalne Egzamin maturalny 2015 – zdawalność na poziomie 83% (standardy wymagań) była wyższa o 8,20% niż w powiecie i 20,5% wyższa niż w województwie.

Egzamin maturalny 2016 – zdawalność na poziomie 82,8% (podstawa programowa) była 12,5% wyższa niż w województwie.

Wyniki egzaminów zawodowych Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im mjra H. Sucharskiego
w Bolesławcu w zawodzie technik hotelarstwa zdają egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w 100 %, pozostałe kwalifikacje w większości są na poziomie znacznie wyższym niż województwo.
Najbardziej znaczące osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych Rok szkolny 2016/2017

Olimpiada statystyczna – etap okręgowy – Klaudia Bojanowska – 2 miejsce

VI edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kulinarnego

Borów Dolnośląskich Ale pasztet! – Krzysztof Ozga i Martyna Dybał – I miejsce

Rok szkolny 2015/2016

XII edycji Konkursu Papieskiego Moje

Westerplatte – Jakub Czyżewski – finalista

Finał Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej – Maja Paluch – 16 miejsce

Finał ogólnopolskiego konkursu Sprachdoktor – Klaudia Dzedzej – 24 miejsce

Ogólnopolski konkurs Młodzież Seniorom o Bankowości – Wiktoria Stefanko, Joanna Proć, Adriana Ostaszewicz – I miejsce w Polsce

Ogólnopolski konkurs Pomysł na Biznes – Klaudia Dzedzej – 5 miejsce

Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie – etap okręgowy  Wałbrzych – Maja Paluch – 11 miejsce

Profesjonalista w branży hotelarskiej – Polanica Zdrój ( etap okręgowy) – Kamila Baranowska, Magdalena Golsztajn – wyróżnienie

Ogólnopolski konkurs historyczny Krąg plus – Wojciech Synowiec – wyróżnienie

V edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kulinarnego

Borów Dolnośląskich Ale pasztet! – Krzysztof Ozga, Daniel Jankowski – I miejsce

Profesjonalista i mistrz w branży turystycznej – etap wojewódzki – Martyna Dybał – wyróżnienie

XII edycja konkursu papieskiego Moje Westerplatte – Jakub Czyżewski- tytuł finalisty i V miejsce w regionie dolnośląsko-opolskim

Konkurs na logo i identyfikację wizualną hasła: Wspieramy zawodowców – etap wojewódzki – Magdalena Ancygier – laureatka

Miejsca w rankingach ogólnopolskich i wojewódzkich 2 miejsce w województwie i 38 w Polsce

w rankingu egzaminów zawodowych

PERSPEKTYWY 2016

Najbardziej znaczące sukcesy sportowe 2017
Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów- Mateusz Tofil – II miejsce2016
Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt – III miejsceMistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt – III miejsce

Mistrzostwa Powiatu w koszykówce dziewcząt – III miejsce

Mistrzostwa Powiatu w plażowej piłce siatkowej dziewcząt – III miejsce

2015
Mistrzostwa Powiatu w plażowej piłce siatkowej dziewcząt – I miejsce

Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w plażowej piłce siatkowej dziewcząt – II miejsce

Mistrzostwa Województwa w plażowej piłce siatkowej dziewcząt – V miejsce

Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt – III miejsce

Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt – III miejsce

Mistrzostwa Powiatu w koszykówce dziewcząt – III miejsce, chłopców – III miejsce

Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej dziewcząt – II miejsce

Organizowane imprezy i uroczystości (okazjonalne i cykliczne) wyróżniające szkołę Szpikolada – w tym roku VI edycja

Bieg dla Szpiku w tym roku IV edycja

Odbyło się 5 edycji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile– w tym roku III edycja

Warsztaty kulinarne dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych – cyklicznie

Gala Młodzi Zdolni– cyklicznie

Dzień Sportu– co roku

Europejski Dzień Języków Obcych – co roku

Konkursy czytelnicze-w każdym roku

III edycje Mistrzostw Szkoły w Plażowej Piłce Siatkowej Dziewcząt

Światowy dzień Walki z Głodem– co roku

Pięć edycji akcji Podaruj znicz na Kresy

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania-warsztaty kulinarne

Konkursy i olimpiady przedmiotowe

Udział w akcji Szlachetna Paczka – dwie edycje

Sześć edycji Dni Przedsiębiorczości dla gimnazjalistów

Dwie edycje Świątecznego Kiermaszu z Sercem

IV edycje Międzypowiatowego Konkursu Rekiny finansjery

V edycji Turnieju Piłki Siatkowej Dla Gimnazjalistów o Puchar Dyrektora Szkoły

Tydzień z matematyką

Trzy edycja Konkursu Powiatowego dla Gimnazjalistów Z turystyką za pan brat

Współpraca z pracodawcami i instytucjami oraz działalność społeczna Organizacja praktyk zawodowych i staży

w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”

Praktyki zawodowe oraz staże realizowane są w zakładach, które zapewniają realizacje programu praktyk z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu .

Uczniowie w zawodach technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych często wyjeżdżają do hoteli o wysokim standardzie na terenie całego kraju. Praktyka realizowana jest także w ramach projektów unijnych.

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne prowadzone są przez szefów kuchni znanych restauracji i hoteli ( np. Zamek Kliczków, Restauracja Czocha, Restauracja Sowa i Przyjaciele) Uczniowie pod okiem profesjonalistów poznają tajniki sztuki kulinarnej. W trakcie warsztatów uczniowie zostali także zapoznani z Kodeksem Etyki Hotelarza oraz z międzynarodowym podziałem obowiązków w gastronomii i obowiązkami szefa kuchni .

Wycieczki zawodoznawcze

Dla pogłębienia wiedzy zawodowej organizujemy wycieczki zawodoznawcze w celu poznania rzeczywistych warunków pracy.

Lekcje prowadzone przez pracodawców. ( Bank Zachodni, Villa Ambasada, ROHN- fima spedytorska)

Pracodawcy w rozmowie z uczniami przekazują praktyczna wiedzę zawodowa, wskazują na umiejętności cenione w pracy zawodowej

Sponsoring

Pracodawcy poprzez sponsoring wspierają szkołę w różnorodnych przedsięwzięciach takich jak: akcje charytatywne, konkursy, warsztaty. Otrzymujemy bezpłatnie produkty żywnościowe, naczynia ceramiczne, nagrody i gadżety, darmowe noclegi dla naszych gości.

Współpraca w zorganizowaniu akcji

charytatywnych ( Szpikolada, koncert charytatywny, opłatek dla niepełnosprawnych, kiermasz z sercem, dzień walki z głodem.)

Targi pracy

Fora zawodoznawcze z udziałem pracodawców.

W trakcie forum uczniowie mogli uzyskać odpowiedź na pytania: Czego oczekują pracodawcy od kandydatów  poszukujących pracy? Jakie cechy osobowości, kompetencje i umiejętności powinien posiadać poszukujący zatrudnienia na turystycznym rynku pracy? Jak wygląda ścieżka kariery zawodowej  dla pracownika branży turystycznej? W  jaki sposób  po ukończeniu  nauki w szkole uczniowie mogą  poszukiwać pracy w wybranym przez siebie kierunku?

Oferta zajęć dodatkowych i formy wsparcia uczniów

Oferta zajęć dodatkowych i formy wsparcia dla uczniów.

Naszym uczniom oferujemy wysoką jakość kształcenia w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, podczas których mogą rozwijać zainteresowania, pasje, zdolności i poszerzać wiedzę. Udział w oferowanych przez nas zajęciach stwarza możliwość osiągania sukcesów w wielu konkursach i olimpiadach.

W ramach zajęć pozalekcyjnych nasi uczniowie uczestniczą w:

  • zajęciach rozwijających zainteresowania

– dyskusyjne koło filmowe,

– zajęcia teatralne,

– kolo fotograficzne,

– spotkania autorskie

  • zajęciach rozwijających uzdolnienia w dziedzinie:

– ekonomii – warsztaty i zajęcia przygotowujące do konkursów i olimpiad,

– gastronomii – warsztaty z szefami kuchni największych restauracji i cukiernikami,

– sportu – drużyna siatkówki i koszykówki, zajęcia rekreacyjno – sportowe,

  • zajęciach przygotowujących do egzaminu maturalnego i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie,

– dodatkowe zajęcia z języka polskiego, matematyki, języków obcych i innych przedmiotów zdawanych przez naszych uczniów na egzaminie maturalnym,

– dodatkowe zajęcia z przedmiotów zawodowych,

  • zajęciach przygotowujących do olimpiad i konkursów,

  • zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych,

  • Szkolnym Klubie Wolontariusza,

  • zajęciach z doradztwa zawodowego,

Każdy uczeń ma możliwość korzystania z pomocy:

– pedagoga szkolnego,

– doradcy zawodowego,

– konsultacji z psychologiem.

Aktualnie realizowane lub planowane do realizacji projekty Projekty – „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” – Poznaj Kresy Wschodnie – Wizyty Studyjne – Zdrowa Szkoła – Gesunde Schule – Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II – ZSOiZ – nauczanie ku przyszłości młodych Europejczyków – “Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” II edycja projektu

– Dolnośląska e – Szkoła – Projekt ,,Matematyka – Reaktywacja” II edycja – Projekt Leonardo da Vinci II 2013/2014 – Projekt polsko – czeski : akcent@com – Nowy system doskonalenia nauczycieli w powiecie bolesławieckim – Programu Współpracy Transgranicznej Saksonia– Polska 2007 – 2013 – „Praktyka zagraniczna – efektywną metodą rozwoju kompetencji zawodowych i społecznych uczniów technikum” POWER2015-1-PL1-KA102-0 – Erasmus+ – Nowa Perspektywa – Lepszy Start – Dolnośląski Program Usamodzielniania – Trening kompetencji i umiejętności społecznych w zakresie alternatywnego spędzania czasu wolnegoEdukacja Kluczem do Kariery – kompleksowy program rozwoju uczniów i uczennic pięciu szkół z Powiatu Bolesławieckiego

Inne informacje

KONKURSY:

– Turniej wiedzy o Konstytucji oraz wspólne czytanie Ustawy Zasadniczej z okazji 20-lecia uchwalenia Konstytucji RP

– Szkolny Konkurs Ortograficzny “Mistrz Ortografii”

Etap Okręgowy Konkursu Filozofii Klasycznej

– Konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną

– Etap szkolny 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

– „Wyjątkowe miejsca w moim mieście” – Trzeci Szkolny Konkurs Fotograficzny

VIII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Historie codzienne”

– Konkurs Cud Bożego Narodzenia – historia i polskie zwyczaje świąteczne

– Rozstrzygnięcie międzyklasowego konkursu na gazetkę ścienną promującą czytelnictwo oraz bibliotekę szkolną.

Zagadki literackie w Bibliotece Szkolnej ZSOiZ

Etap szkolny Konkursu Filozofii Klasycznej

„Mistrz Pięknego Czytania”- konkurs dla klas pierwszych

Zapraszamy do udziału w Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II

Konkurs literacki „O pisarzach z uśmiechem”

“Sienkiewiczowskie Inspiracje” – Konkurs plastyczno-literacki dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Konkurs „Wyjątkowa książka. Przeczytałam/przeczytałem- Polecam!”

Konkurs Fotograficzny “Wspomnienia z wakacji”

– 2 Szkolny Konkurs Fotograficzny “Jesienne inspiracje z książką”

WYSTAWY

– “Kropla życia…”- wystawa zdjęć Samuela Borka

– „Tajemnice starożytnych cywilizacji”- wystawa w Bibliotece

– „Zwierciadło morza- literacki świat Josepha Conrada”- wystawa w Bibliotece ZSOiZ – „KAROL MAY Mistrz powieści przygodowej!”- wystawa w wypożyczalni

– “ARCYDZIEŁA MALARSTWA”- Wystawa w czytelni Szkolnej Biblioteki

AKCJE CZYTELNICZE

– Światowy Dzień Poezji w Bibliotece Szkolnej

Literacka Herbaciarnia w Bibliotece

Dzień Czytania Tolkiena (Tolkien Reading Day)

Akcja PKB, czyli “Podaruj Książkę Bibliotece”

Akcja „Uwolnij książkę – Bookcrossing”

Tydzień Książek Zakazanych w Bibliotece ZSOiZ

SPOTKANIA AUTORSKIE

Spotkanie autorskie z Panią Grażyną Hanaf

”TAJNY ZAMEK CZOCHA. OD MITÓW I LEGEND PO FAKTY” – spotkanie autorskie w Bibliotece Publicznej w Bolesławcu z Piotrem Kucznirem

LEKCJE OTWARTE W RAMACH KAMPANII ,,JA CZYTAM’’

– “Żołnierze Wyklęci rozumieli, że niepodległość jest najważniejsza”…

„Tadeusz Kościuszko- bohater Polski i Ameryki”

„Z otchłani” z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Rok Cichociemnych

NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

– Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – wyjście na film „Chce się żyć” Macieja Pieprzyca

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – wyjście na film “Amator „Krzysztofa Kieślowskiego

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – wyjście na film “Sztuka znikania”

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – wyjście na film “Człowiek z żelaza”

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – wyjście na film “Rewers”

LEKCJE OTWARTE WIEDZY O KULTURZE

„Razem zmieniamy Internet na lepsze”- warsztaty z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2017 (Przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie).

– „Dzień Solidarności z Uchodźcami”

– „Świat daleki od doskonałości?” w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej

SPEKTAKLE ON-LINE – „Bestia”

– „Syn smoka”

– „Cicho”

Otrzymaliśmy Certyfikat SZKOŁY DBAJĄCEJ O CZYTELNICTWO

Podziękowanie od Prezydenta RP za udział w akcji “Narodowego Czytania Quo vadis”

Narodowe Czytanie “Quo vadis” w ZSOiZ w Bolesławcu