”Izerskie natchnienia” – wystawa w Lubańskim Centrum Historycznym
Od 19 kwietnia w Lubańskim Centrum Historycznym można zwiedzać wystawę prac rysunkowych Moniki Barabasz, poświęconych domom przysłupowym, które stoją na terenie Pogórza i Gór Izerskich.
Artystka ma za sobą już kilkanaście wystaw na Dolnym Śląsku. W Lubaniu jeszcze nie mieliśmy okazji oglądać jej obrazów, a jest na co popatrzeć. Prace mieszkanki Starej Kamienicy mają w sobie to coś, co powoduje, że obcowanie z nimi jest nie tylko przyjemnością dla oka, ale i pokrzepia ducha. Przepełnia je naturalny spokój, który bardzo szybko udziela się ich odbiorcom. Zrodzone z natchnienia jako owoc miłości do regionu i sudeckich krajobrazów, rysunki Moniki Barabasz zatrzymują czas – a tym samym przedłużają żywot obiektom skazanym na zapomnienie. Po większości z nich nie pozostałby nawet najmniejszy ślad, gdyby nie uwaga poświęcona im przez piękną duszę artysty.
Wystawę można oglądać w LCH do 3 maja br.
Red.
