Policja z Lubania zatrzymała wytwórcę i handlarza narkotyków
W czwartek 12 kwietnia lubańscy Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu dokonali zatrzymania 32-letniego podejrzanego o handel i wytwarzanie narkotyków mężczyzny. W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze ujawnili 71,72 grama metamfetaminy, co stanowi ok. 718 porcji narkotyku. Ponadto na miejscu ujawniono 125 litrów substancji łatwopalnych, służących jako prekursor do produkcji środków odurzających. Wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na sumę ok. 18 tys. zł.
–Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rejonowy w Lubaniu. Śledztwo w tej sprawie trwa – informuje asp. Magdalena Juźwicka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.
32 – latkowi, za wytwarzanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia, a jeżeli zostanie mu udowodniony handel środkami odurzającymi może spędzić w za kratami nawet 12 lat.
Autor: PA/foto ilustracyjne
