Kolejne kanały melioracyjne w Powiecie Lubańskim do remontu
Blisko pół miliona złotych pozyskał Starosta Lubański na kolejny, czwarty już etap prac mających na celu udrażnianie rowów melioracyjnych na terenie powiatu. Remontowi poddane zostaną kanały w Gminie Lubań i Gminie Olszyna.
Prace na odcinkach, o łącznej długości 7 kilometrów będą polegały na zabezpieczeniu tych części powiatu, które zostały zniszczone podczas powodzi spowodowanych intensywnymi opadami w latach 2010-2013. Przede wszystkim będzie to uporządkowanie terenu poprzez wycinkę drzew, zarośli itp. Projekt zakłada również poszerzenie i pogłębienie miejsc, które zostały najbardziej zniszczone i nadal stanowią realne zagrożenie powodziowe dla mieszkańców powiatu. Kwota jaką udało nam się pozyskać na ten cel z budżetu państwa to 490 tys zł – wyjaśnia Starosta Walery Czarnecki.
Kanały, które zostaną udrożnione w tym roku znajdują się w Gminie Wiejskiej Lubań, w Olszynie na odcinku cieku Biedrzychówka i w Karłowicach na cieku w kierunku Kałużnej. Inwestycja będzie miała na celu poprawę bezpieczeństwa przeciwpowodziowego mieszkańców posesji i gospodarstw przy nich usytuowanych.
W ciągu ostatnich trzech lat, na udrożnienie rowów melioracyjnych o łącznej długości 13 kilometrów Powiat Lubański wydał blisko 4 mln zł.
Autor: powiatluban/Sławomir Piguła

