Pierwsza sesja w Leśnej
W poniedziałek 1 grudnia po raz pierwszy w Sali Rajców zebrali się nowi radni. Pierwsze posiedzenie radnych zwołane zostało na wniosek Przewodniczącego Rady Miejskiej poprzedniej kadencji Waltera Straszaka i miała bardzo uroczysty charakter.
Pierwsze obrady poprowadził radny senior Krzysztof Solski. Podczas sesji nowo wybrani radni złożyli ślubowanie. W przeprowadzonym tajnym głosowaniu wyłoniono Przewodniczącego Rady Miejskiej, którym został Stanisław Marczyński, natomiast Wiceprzewodniczącym został Marek Kusibab.
Zwieńczeniem sesji było złożenie ślubowania przez nowo wybranego burmistrza Leśnej- Mirosława Markiewicza. Gratulacje na ręce burmistrza złożyli zaproszeni goście, radni, kierownictwo Urzędu Miejskiego w Leśnej, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy oraz sołtysi.
Podczas spotkania radnych powołano również stałe komisje, które przez najbliższe cztery lata będą działały w radzie.
Komisja Rewizyjna:
– Hejda Piotr- Przewodniczący Komisji
– Burlik Eugeniusz
– Cichocka- Kurdziko Beata
– Dudziński Piotr
– Roob Grażyna
Komisja Budżetu i Finansów:
– Roob Grażyna- Przewodnicząca Komisji
– Dziekan Witold
– Hejda Piotr
– Kopka Łukasz
– Kusibab Marek
– Solski Krzysztof
Komisja Infrastruktury Społecznej:
– Kęska Teresa- Przewodniczaca Komisji
– Borysiewicz Małgorzata
– Cichocka-Kurdziko Beata
– Hałas Anna
– Kajzer Marzena
– Kopka Łukasz
– Straszak Walter







