Powiat Lubański laureatem Plebiscytu „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu”
Powiat Lubański znalazł się wśród laureatów II edycji plebiscytu “Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu”, organizowanego w ramach Programu „Akademia Urzędnika Samorządowego” przez Warszawską Grupę Doradców PR.
– Plebiscyt miał charakter ogólnopolski a uprawnionych do startu było ponad 15 000 instytucji publicznych z 2479 gmin, powiatów i województw – informuje starosta lubański Walery Czarnecki.
Celem plebiscytu jest poprawienie kontaktów urzędów ze społecznościami gminnymi i dziennikarzami lokalnymi oraz nagrodzenie samorządowców, którzy wprowadzili w urzędach wysokie standardy komunikacji społecznej, w tym obsługi klienta. W 2014 roku Warszawska Grupa Doradców PR ponownie nagrodziła urzędy i ich managerów. Otrzymają one certyfikaty „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu” oraz prestiżowe statuetki. Nagrody zostaną wręczone we wrześniu 2014 roku. W tym roku w konkursie mogły brać udział urzędy z całej Polski. Utrzymana została jednak zasada wykluczająca ze startu samorząd szczebla wojewódzkiego oraz urzędy miast – stolic 16 województw np. m.st. Warszawy, Krakowa, czy Poznania. Decyzja uwzględnia dysproporcje budżetowe samorządów.
Autor: Karol Kusibab / Red.

No, no.