Czerwcowa narada służb, inspekcji i straży w lubańskim Starostwie Powiatowym

W Starostwie Powiatowym w Lubaniu odbyła się comiesięczna narada Starosty Lubańskiego Zbigniewa Zjawina z przedstawicielami służb, inspekcji i straży oraz instytucji wchodzących w skład Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Podczas spotkania podsumowano działania prowadzone w maju oraz omówiono najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem mieszkańców powiatu. Przedstawiciele poszczególnych służb przedstawili bieżące statystyki oraz informacje dotyczące realizowanych zadań.
Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. bezpieczeństwo publiczne, przygotowania do sezonu letniego i kontroli miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży, zabezpieczenie imprez masowych, sytuacja na drogach oraz postęp prac przy inwestycjach drogowych. Omówiono również działania Straży Granicznej związane z kontrolą granic, sytuację na lokalnym rynku pracy, zadania z zakresu pomocy społecznej, nadzoru budowlanego, weterynarii oraz bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego.
Comiesięczne narady Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego stanowią ważny element współpracy wszystkich służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców, umożliwiając bieżącą wymianę informacji oraz skuteczną koordynację działań.

Źródło: Powiat Lubański Portal
Data publikacji 25.06.2026 r.

Komentarze
Czerwcowa narada służb, inspekcji i straży w lubańskim Starostwie Powiatowym — Brak komentarzy
HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>