Śmierć na linii kolejowej relacji Jelenia Góra – Lubań – Zgorzelec

W piątek 7 lutego br, pociąg osobowy jadący ze Świeradowa Zdroju do Jeleniej Góry potrącił mężczyznę, który zginał na miejscu.
Do wypadku doszło około godziny 14.00, na linii kolejowej relacji Jelenia Góra – Lubań – Zgorzelec, na odcinku pomiędzy stacją w Starej Kamienicy a stacją w Rybnicy.
Na miejscu pracują służby, których zadaniem jest szczegółowe wyjaśnienie okoliczności tej tragedii i ustalenie tożsamości mężczyzny. Niewykluczone, że śmierć mężczyzny była wynikiem jego samobójstwa.
Linia jest zamknięta dla ruchu. Dla pasażerów pociągów osobowych, Koleje Dolnośląskie zorganizowały zastępczą komunikację autobusową.
SP
Data publikacji 07.02.2026 r.
