Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Zarzuty dla zabójcy z podbolesławieckich Łazisk

Zabójcą dwóch mężczyzn w podbolesławieckich Łaziskach, okazał się 34 – letni mieszkaniec Szczyrku, z którego przyjechał aby podjąć prace w Bolesławcu. Był poszukiwany listem gończym przez tamtejszą prokuraturę za kradzieże. Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu już postawiła mu zarzuty. Teraz za podwójne zabójstwo, mężczyźnie grozi dożywocie.

Mężczyzna podejrzany o zabicie dwóch mieszkańców Łazisk, usłyszał zarzut pozbawienia życia obu mężczyzn. Podejrzany, podobnie jak jedna z ofiar pochodzi ze Szczyrku  i przyjechał  do pracy. Pracował na budowie w Bolesławcu.

Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za przestępstwa przeciwko mieniu. To właśnie z tego powodu, a nie w związku z zabójstwami, został zatrzymany przez policję w sobotę 6 maja, w dniu, w którym odkryto zwłoki drugiej ofiary – 55 – latka znalezionego w ubraniu we własnej wannie, z poderżniętym gardłem. Pierwszą ofiarą był 45 – latek z takimi samymi obrażeniami, którego znaleziono w Łaziskach dzień wcześniej. Podejrzany w chwili zatrzymania miał zakrwawione ubranie, dlatego policja skojarzyła go z wydarzeniami w tej miejscowości.

Podejrzany nie przyznał się do winy. Sąd aresztował go na razie na trzy miesiące. Prokuratorzy wciąż badają dowody zebrane na miejscu zbrodni, ale na podstawie tych które mają, postawili 34 – latkowi zarzuty zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Autor: Bolec.info