HomeGospodarkaŻyć za 1200 złotych

Komentarze

Żyć za 1200 złotych — 6 komentarzy

 1. Po przystąpieniu do UE Władza wprowadziła zachodnie ceny zapominając wprowadzić zachodnie płace. Aby było „konsekwentniej” Władza wynegocjowała z UE to, że polski rolnik otrzymuje mniejszą dopłatę niż niemiecki itd.

  • Czy na pewno to władza wprowadziła ceny. o ile się orientuję to władza nie decyduje o cenie telewizora czy np. ziemniaków na bazarze – a może Andrzeju żyjesz w innym kraju?

   • Mój wpis to był skrót myślowy, taka „poezja”, ale skoro czepiamy się szczegółów to powiedzmy, że składową ceny telewizora jest VAT. Ustala go Władza, a nawet ostatnio podwyższyła z 22% na 23%.
    Możesz oczywiście bronić tutaj Władzy. Nikt Ci nie zabrania, ale musisz przytoczyć inny przykład…

 2. Ceny za naszą zachodnią granicą są niejednokrotnie niższe niż w Polsce. Ubrania, art. spożywcze, chemia, kosmetyki są o wiele tańsze w Niemczech. Jesteśmy dużo biedniejsi od nich, a i tak właśnie w Niemczech robimy zakupy. O czymś to świadczy. Wystarczy pojechać w sobotę do pobliskiego Goerlitz. Aż się roi od kupujących Polaków w tamtejszych sklepach. W niektórych można nawet płacić złotówkami. A w Polska miała być podobno zieloną wyspą. Jakoś nie widzę tej zieleni.

 3. Ten rok jest też pierwszym w którym rewaloryzacja dotknęła pielęgniarki. Jak się okazuje wielu z nich trzeba było podnieść uposażenie, bo było poniżej minimum. Jak żyć? Nie wiem, bo zielona wyspa jaką widzi Premier jest poza moją wyobraźnią. Przykre jest to, że moja grupa zawodowa miała najwięcej obiecane w spocie wyborczym Donalda Tuska w 2007 i…dokładają nam do minimum.