Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Znamy nowe władze Powiatu Lubańskiego

Podczas inauguracyjnej sesji Rady Powiatu Lubańskiego, radni wybrali prezydium rady oraz zarząd. Przewodniczącą rady została Halina Białoń a Starostą Lubańskim Walery Czarnecki. Na stanowisko Wicestarosty powołano Konrada Rowińskiego.

Dzisiaj (22.11) w sali narad Starostwa Powiatowego w Lubaniu odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Powiatu Lubańskiego, w czasie której zaprzysiężono radnych oraz wybrano nowe władze powiatu. Większością głosów rajców Przewodniczącą Rady Powiatu Lubańskiego wybrano Halinę Białoń z komitetu Zjednoczeni dla Powiatu Lubańskiego, Starostą Lubańskim wybrano Walerego Czarneckiego, który jest liderem komitetu noszącego jego imię i nazwisko. Obowiązki Wicestarosty Lubańskiego powierzono Konradowi Rowińskiemu z koalicji .Nowoczesna/PO – Koalicja Obywatelska. Wiceprzewodniczącymi rady zostali: Iwona Korzeniowska – Wojsa z komitetu Walerego Czarneckiego i Kazimierz Kiljan z komitetu .Nowoczesna/PO – Koalicja Obywatelska. Członkami Zarządu Powiatu Lubańskiego zostali: Edward Smusz z komitetu Walerego Czarneckiego, Stanisław Śnieżyk z Prawa i Sprawiedliwości oraz  Zbigniew Maroń z komitetu Zjednoczeni dla Powiatu Lubańskiego.

Autor: Red.

15 komentarzy Znamy nowe władze Powiatu Lubańskiego

 • Ala

  PO w pod rządami Walerego Czarneckiego ma się bardzo dobrze. Walery Czarnecki zakładał struktury AWS na terenie powiatu lubańskiego. Po tym jak wybraliśmy Arkadiusza Słowińskiego na burmistrza Lubania dziękując tym samym starej ekipie z PO na czele z Konradem Rowińkim, Walery Czarnecki przyjąć go pod swoje skrzydła i zrobił z niego wicestarostę. PO zdobyła 2 mandaty, które przypadły Kilianowi i Rowińskiemu. Jak widać obydwoje mają dobre posady w Starostwie Powiatowym w Lubaniu. Ponoć powiat w dobrych rękach. Zobaczymy, ocenimy.

 • Ala

  A ten Śnieżynka Stanisław to co za jeden? On jest z PiS? Przecież PiS jest w opozycji! Wywalić z PiS! Czego ludzie nie zrobią dla stołka!

 • Ola

  W końcu wszyscy przejrzeli kim jest Zembik i nikt nie chce z nim koalicji-uff

  • Dorota

   A kto to jest “wszyscy”, możesz sprecyzować? Bo na pewno nie wyborcy. O ile mnie pamięć nie myli to obecny starosta, głosami mieszkańców, był daleko za Panem Zembikiem.

 • Ola

  Wszyscy radni, bo to oni decydowali i oni najlepiej wiedzą kto się do czego nadaje

  • Dorota

   Czyli poparcie mieszkańców powiatu nie ma znaczenia, a tylko decyzje kilku radnych, bo oni wiedzą najlepiej kto się do czego nadaje? To gdzie ta demokracja?
   To ja może zacytuję:
   Demokracja – system rządów i forma sprawowania władzy, w których źródło władzy stanowi wola większości obywateli.

 • Ola

  Idąc Twoim tokiem myślenia, a nie systemem wyborczym, to Starostą powinien zostać Rowiński 1103 głosy. Nie ma co kwiczeć, każdy wiedział, że będzie bolało.

  • Eeee

   Twoje wypowiedzi świadczą o tobie. Brak kultury i tyle. Styl twoich wypowiedzi każdy już zna. Starostą w takim razie powinien zostać Rowiński a wice Zembik. Czarnecki nie powinien wcale wejść do władz powiatu.

  • Dorota

   Ja powołuję się na demokrację, która określa jasne zasady, a nie mój tok myślenia,a Twoje zasady wskazują na wyższość układów nad wolą wyborców. Radni powinni pamiętać dzięki komu tam są.

  • Dorota

   To nie mój tok myślenia, a proste zasady demokracji, które radni powinni brać pod uwagę, w końcu dzięki głosom wyborców tam się znaleźli. Twój tok myślenia daje przyzwolenie na układy, które wg mnie nie są w porządku, osoby o największym poparciu powinny znaleźć się we władzach powiatu. I nie wiem o co Ci chodzi z tym kwiczeniem i tym że każdy wiedział że będzie bolało – jakieś konkrety?

 • Ola

  Kulturalnie zwracając się do kogoś należy zwroty “Ty”, “Ciebie” itd pisać z dużej litery. Gratuluję nowej władzy, a stara może zwolni wokandę.

  • Eeee

   Za to, że napisałaś “kwiczeć” nie zasługujesz u mnie na dużą literę. Jeśli chodzi o wokandę to szykuje się nowej władzy. Myślę, że wiesz o co chodzi.

 • Do redakcji

  Z jakiego powodu jedne wpisy pojawiają się krótko po przesłaniu, a inne z kilkugodzinnym opóźnieniem?

  • Andrzej Ploch

   Każdy komentarz przed opublikowaniem jest czytany przez moderatora. Jeżeli wykonuje inne pilne czynności w Redakcji to występują pewne opóźnienia. Niektóre Redakcje posiadają automaty weryfikujące treści – to szybsze rozwiązanie, ale mniej dokładne. Na PL robimy to osobiście.