Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Znamy gwiazdy Henryków 2019! Na wydarzenie zaprasza Wójt Zbigniew Hercuń!

Już za 6 tygodni henrykowski amfiteatr będzie gościł największe gwiazdy muzyki dance i disco polo. Podczas tegorocznych Henryków na scenie wystąpi Extasy, Defis i After Party. Publiczność rozbawi też kabaret Czwarta Fala. Na Henryki 2019 zaprasza Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

– Ogólnopolskie Imieniny Henryka  to cykliczna impreza organizowana każdego roku w pierwszej połowie lipca na placu rekreacyjnym w  Henrykowie Lubańskimmówi Przeglądowi Lubańskiemu Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń Henryki 2019 będą już XIV edycją tej imprezy i jednocześnie czternastym świętem  Gminy Wiejskiej Lubań. Tradycyjnie, na mieszkańców oraz przybyłych gości czekać będzie szereg atrakcji muzycznych i rozrywkowychpodkreśla samorządowiec.

Dla uczestników dwudniowej imprezy na henrykowskiej scenie zagrają największe gwiazdy muzyki dance i disco polo.

Wójt Gminy Wiejskiej Lubań Zbigniew Hercuń

Zaczniemy od koncertu Nowatora. Na scenie pojawi się również zespół Extasy, Defis oraz grupa After Party. Dla fanów dobrego uśmiechu wystąpi znany i ceniony kabaret Czwarta Falamówi Wójt Hercuń. – Przewidzieliśmy również wiele innych atrakcji i niespodzianek. Już dzisiaj wraz z dyrektor GOKiS Justyną Antoszewską, zapraszam wszystkich Państwa do uczestnictwa w tym niepowtarzalnym wydarzeniu zachęca Zbigniew Hercuń.

Szczegółowy Program imprezy jest jeszcze dopracowywany.

Dalsze szczegóły programu podamy wkrótce na łamach Przeglądu Lubańskiego, w serwisie informacyjnym TV Lubań oraz w Ziemi Lubańskiej i na portalu Eluban.pl, a także na naszym facebookowym profilu HENRYKI. Już dziś, jeszcze raz zapraszam do wspólnego świętowania w dniach 6-7 lipca w Henrykowie Lubańskim podczas Henryków 2019! – Kończy samorządowiec.

Opisy zespołów (teledyski wideo):

W sobotę 6 lipca  z koncertem na żywo  wystąpi  NOWATOR– muzyk, wokalista, autor tekstów, kompozytor. Zasłynął na scenie muzyki hip-hopowej przebojem wykonywanym wspólnie z Lerkiem – Moja panienka, a  w ostatnim czasie hitami  Z lewa do prawa, Co tu jest grane, Spadam stąd, Wrócę nad ranem. Na przestrzeni lat współpracował  z wieloma wykonawcami, byli to  między innymi: Onar, Pezet, Lerek, Jeden Osiem L, Mezo, Magda Femme, Mateusz Mijal. W swoich utworach Nowator  miesza różne gatunki muzyczne: od rapu poprzez hip-hop, reggae, dancehall, pop.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie także  autor hitu  Noc taka czarna – zespół EXTAZY, którego wokalistą i liderem jest Kamil Chludziński, jeden z najbardziej znanych twórców disco i dance. Jego przeboje Chciałem być, Jesteś moją wyśnioną, Tylko moja dziewczyna, cieszą się dużą popularnością w Internecie, osiągając po  kilkanaście milionów odsłon w serwisie You Tube.

Miłośników muzyki tanecznej z pewnością ucieszy fakt, iż podczas niedzielnych obchodów święta Gminy Lubań- 7 lipca,  odbędą się koncerty dwóch formacji należących  do  elitarnej grupy zespołów polskiej sceny disco i dance.  Jako pierwszy na henrykowskiej scenie zaprezentuje się  zespół  DEFIS, mający na swoim  koncie takie przeboje jak: Tak bardzo tego chcę, Niespotykany kolor, Jeden gest,  Róże,  które podbijają rynek muzyki tanecznej  i cieszą się wielkim powodzeniem w sieci. W 2015 roku hit „Niespotykany kolor” otrzymał miano hitu lata na festiwalu w Kobylnicy. Obecnie liczy sobie ponad 58 milionów wyświetleń na kanale You Tube.

Drugą gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie grupa AFTER PARTY, od kilku lat znajdująca się niezmiennie w czołówce zespołów polskiej muzyki tanecznej. Autorzy wielu przebojów, między innymi takich hitów jak: Bujaj się, Ona lubi pomarańcze, Nie daj życiu się, zagrali niezliczoną ilość koncertów w kraju i za granicą. Teledysk do piosenki Tylko ona jedyna  obejrzało już ponad 53 mln osób na kanale You Tube. Wielkim sukcesem zespołu było zajęcie 1 miejsca na Festiwalu w Kobylnicy, gdzie za tę właśnie piosenkę  otrzymał statuetkę  Hit Lata 2013 w głosowaniu widzów na antenie POLO TV.

W niedzielę solidną porcję humoru zaserwują nam mistrzowie parodii- KABARET CZWARTA FALA- kielecka formacja młodego pokolenia, znana z przeróbek wielkich przebojów,  robiąca  furrorę na kanale You Tube. Najbardziej znane ich hity, cieszące się milionami odsłon to: Wieśka Tico, Mój passat robi we wsi szum oraz wakacyjna wersja przeboju Sławomira- Janusz w Zakopanem. Z kolei do najbardziej znanych postaci wykreowanych przez Kabaret Czwarta Fala należą dwaj nierozgarnięci dresiarze- Kloc i Wentyl.

Dalsze szczegóły programu podamy wkrótce na naszym facebookowym profilu HENRYKI. Już dziś zapraszamy do wspólnego świętowania w dniach 6-7 lipca w Henrykowie Lubańskim!

Autor: Red.