Wybory Parlamentarne 2019

Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Znamy gwiazdy Henryków 2018. To “Marcus P.” i “Weekend”

Jak nas poinformował Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń, tegorocznymi gwiazdami dwudniowego święta Gminy Lubań, czyli słynnych “Henryków”, które odbędą się w dniach 07 – 08 lipca, będzie “Marcus P.” i zespół “Weekend”. 

Henryki 2018, zapowiadają się bardzo obiecująco, bowiem na scenie święta Gminy Lubań wystąpią dwie czołowe gwiazdy muzyki Disco Polo i Dance – Marcus P. oraz formacja Weekend .

Wójt Gminy Wiejskiej Lubań Zbigniew Hercuń

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Lubań, Miasta Lubań oraz gmin sąsiednich, a także mieszkańców innych powiatów na Henryki 2018. Będzie dużo dobrej zabawy i muzyki, w tym dwie gwiazdy nurtu Disco Polo i Dance Marcus P. oraz formacja Weekend – mówi Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń. – Oczywiście koncerty, to nie wszystkie atrakcje jakie czekają na uczestników naszego święta. Cały, szczegółowy program Henryków 2018 zaprezentujemy Państwu już za kilka tygodni, bowiem kadra Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu na czele z Panią Dyrektor Justyną Antoszewską, jest w trakcie przygotowywania poszczególnych punktów naszej dwudniowej imprezy – dodaje Wójt Hercuń. 

Wygląda na to, że kolejne Henryki znów będą strzałem w dziesiątkę, na tarczy masowych imprez organizowanych w naszym subregionie.

 

Marcus P. to  muzyk, wokalista, show’man, pochodzący ze Szczecina, ostatnie 17 lat zamieszkały w Chicago. Lider formacji “Markus P.”. Z powodu dynamicznie rozwijającej się kariery muzycznej oraz wciąż  rosnącej popularności w Polsce coraz więcej czasu spędza w ojczyźnie. Swoją karierę medialna zapoczątkował 8 lat temu w regionalnej amerykańskiej telewizji, prowadząc swój autorski program VIP Chicago, gdzie  przeprowadzał wywiady z gwiazdami polskich scen.

Marcus P. uważany jest za znakomitego i entuzjastycznego, bardzo szybko rozwijającego się pianistę i wokalistę. Grywał i śpiewał w amerykańskich piano bars, lider zespołu Gospel w amerykańskim kościele protestanckim, często występował jako muzyk sesyjny z artystami przyjezdnymi z Europy. Prowadził szereg prestiżowych imprez z muzykami takimi jak: Stachursky, Feel, Weekend, Boys, Classic, Lady Pank, Danzel itp. Jest kompozytorem wielu tanecznych hitów: “Obudź się”, “Hula Ula”, “Kici Kici miał” (clip poniżej), “Bawimy się”, “Tu jest” (Boys) i inne.

Zespół Weekend został założony wiosną 2000 roku w Sejnach przez Radosława Liszewskiego i Tomasza Jakubowskiego. Formacja zadebiutowała wiosną 2001 roku na antenie telewizji Polsat, w programie Disco Polo Live. Jesienią 2002 roku ukazał się pierwszy album zespołu, a w 2003 roku zespół wystąpił po raz pierwszy na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Zespół otrzymał nagrodę za najlepszy występ na festiwalu disco polo i dance w Ostródzie oraz kilka innych nagród i wyróżnień.

Najbardziej znany utwór zespołu to wypromowany w 2012 roku hit pt. “Ona tańczy dla mnie”.  W 2013 roku na liście przebojów YouTube teledysk do piosenki „Ona tańczy dla mnie” zajął 17 miejsce. Podczas plebiscytu “Disco Polo Hit Wszech Czasów” zorganizowanego przez telewizję Polo TV, grupa z piosenką “Ona tańczy dla mnie” zajęła 2 miejsce. W kwietniu 2016 roku dzięki 96 mln odsłon w serwisie internetowym YouTube, utwór “Ona tańczy dla mnie” znalazł się w zestawieniu światowych hitów Top 100. Piosenka pt. “Ona tańczy dla mnie”, została również nagrana w języku angielskim i zrobiła prawdziwą furorę m.in w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych (clip piosenki w wersji angielskiej prezentujemy poniżej).

Autor: Red.