Wybory Samorządowe 2018

Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Złoty Jubileusz “Samych Swoich” w MDK Lubań już za nami (WIDEO TV Lubań)

W sobotę 4 listopada w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu, odbył się Złoty Jubileusz “Samych Swoich”, czyli 50 lecie powstania komedii wszech czasów w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego z niezapomnianymi, głównymi rolami nieżyjących już świetnych aktorów – Wacława Kowalskiego i Władysława Hańczy.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia był dyrektor MDK w Lubaniu Bartosz Kuświk. W lubańskim Jubileuszu powstania filmu oprócz miłośników komedii, wziął udział reżyser “Samych Swoich” Sylwester Chęciński oraz aktor Jerzy Janeczek, który zagrał Wicię Pawlaka – syna filmowego Kazimierza Pawlaka, granego przez Wacława Kowalskiego.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła Lubańska Orkiestra Reprezentacyjna w repertuarze filmowym. Całość wydarzenia zakończyła się wernisażem wystawy “Wacław Kowalski znad Bugu do Brwinowa” oraz projekcją filmów: dokumentalnego pt. “Wacław Kowalski znad Bugu do Brwinowa”, nakręconego z okazji 100 – lecia urodzin aktora, a także filmu jubileuszowego czyli  “Sami Swoi” w pierwotnej, czarno – białej wersji.

Autor: Red. (wideo z jubileuszu powstało na podstawie materiału filmowego ŁCR)

 

 

 

 

 

 

6 komentarzy Złoty Jubileusz “Samych Swoich” w MDK Lubań już za nami (WIDEO TV Lubań)

 • lech

  Trzeba przyznać ów, że to była profeska, Goście -niejako wymuszają ale jak się zaprasza gości. to trzeba być przygotowanym, Pan Bartosz -dyrektor MDK Lubań pokazał nie Warszawę i Kraków ale Lubań, że Lubań może. I ta orkiestra. Ucho odwykło od brzmień trąbki a tu nagle świetny pokaz. Zastanawia nieraz ten brak zaufania do własnej możności, a możemy dużo-wystarczy się do kultury przyzwyczaić. Naprawdę to było dobre.

 • lech

  Słuszne spostrzeżenie. Zauważyłem, że nie inwestujemy w siebie. Idziemy bla bla, a później okazuje się, że nie dajemy rady. Wiele jest przykładów spalania. Człowiek jak nie pracuje nad sobą, prędzej czy później będzie w tarapatach. To dość szeroki temat ale w sumie prosty. A to zaiste przekłada się na klimaty. A jeśli już, gdyby takich jak pan Bartosz było więcej, to i rady byłyby klimatyczne.

  pozdrawiam

 • kultura

  Pan Kuświk to dobry dyrektor i świetny animator kultury. Naprawdę trzeba przyznać że rozkręcił ten dom kultury na dobre. Przyjeżdżają kabarety,zespoły na koncerty i organizuje się wiele innych wydarzeń. Ten człowiek rzeczywiście ma pojęcie o tym co robi.

 • michal

  To prawda. A trzeba przyznać że rozkręcić taką placówkę w takim zapyziałym mieście jak Lubań, to rzeczywiście trzeba mieć talent, cierpliwość i zapał. Kuświk jak widać ma, mimo że jak słyszę tu i ówdzie, kłody pod nogi mu się rzuca ogromne. Ale się chłopak nie przejmuje i robi swoje. Nareszcie ta placówka ma prawdziwego dyrektora.

 • Agata

  Wydarzenie rewelacyjne jak powiedzieli sami twórcy filmu. Wielkie brawa dla dyrektora za pomysł i organizację jubileuszu. Po wielu latach Lubań doczekał się osoby, która wie na czym polega funkcja dyrektora domu kultury. Szkoda tylko że ów dyrektor nie ma wsparcia ze strony rady miejskiej i włodarzy