Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Złodzieje z Lubania na “występach” w Powiecie Lwóweckim

Dwaj złodzieje z Lubania zostali przyłapani na kradzieży kabla telekomunikacyjnego w Rząsinach koło Gryfowa Śl. Nie dali jednak od razu się złapać i podjęli próbę ucieczki.

W nocy z 30 listopada na 1 grudnia około godziny 3 w nocy, patrol policji z Gryfowa Śląskiego otrzymał informację o kradzieży kabla telekomunikacyjnego w Rząsinach. Gdy policjanci dojeżdżali do miejsca zdarzenia zauważyli biegnących mężczyzn, którzy wsiedli w samochodu osobowego i zaczęli uciekać. Pomimo dawanych znaków do zatrzymania kierujący zwiększał prędkość.

Pościg kontynuowany był przez miejscowości Rząsiny i Wolbromów. Dodatkowo do pościgu dołączył się drugi radiowóz Policji z Lwówka Śląskiego. Sprawcy w trakcie ucieczki rzucali skradzionym kablem, próbując uszkodzić radiowozy.

W Uboczu uciekający kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Obaj złodzieje, mieszkańcy Lubania zostali ranni, jeden ze złamaną nogą, drugi nieprzytomny zostali zabrani przez zespół ratownictwa medycznego. W działaniach i zabezpieczeniu miejsca wypadku uczestniczyły jednostki JRG Lwówek Śląski oraz OSP Ubocze.

Autor: dlw112